Cem'in anneannesi: Öcalan'ı geçtik

Münevver Karabulut cinayeti şüphelisi Cem Garipoğlu'nun anneanesi Saadet Erol, getirildiği Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi tamamlandıktan sonra dışarı çıkarken basına açıklama yaptı.

 
Olayın çok büyütüldüğünü söyleyen Saadet Erol ”Öcalan’ı geçtik. Bu olayın üzerine bu kadar gitmeseydiniz. Cem babasını kurtarmak için ortaya çıkardı” dedi.
Cinayet Büro Amirliği'nde firarda olan Cem Garipoğlu’nun yakalanması için yapılan çalışmalar kapsamında sabah saatlerinde getirilen Saadet Erol, 3 saat içerde kaldıktan sonra ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkışta basın mensuplarıyla konuşan Saadet Erol ”Sabah saat 08.30 da evimizden alınıp getirildik. Bana 'Cem’in yerini biliyor musun?. Onu en son ne zaman gördünüz? Cinayetten ne zaman haberiniz oldu?' gibi sorular sordular. Ben ifademde Cem’i görmediğimi söyledim. Ailenin onu sakladığı iddialarına katılmıyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Mümkün değil. Cem parmak kadar çocuk, mümkün değil yapamaz. Onun yaptığına inanmıyorum. Biz onu kucağımıza oturtur severdik. Agresif bir çocuk değildi. Benim sırtımı okşardı. Fazla gezmeyi seven bir çocuk da değildi”dedi.

MEMLEKET MESELESİ HALİNE GETİRDİNİZ

Konuşmasında basını suçlayan Saadet Erol, “Bir memleket meselesi haline getirdiniz. Ortada bir cinayet var. Bir tek o mu öldürdü? Biz Öcalan’ı geçtik. Böyle bir cinayeti tabii ki normal karşılamıyorum. Bizim acımız öldürülen kız evinin acısından daha fazla. Kızım ifadesinde 'Eğer böyle bir cinayet işlemişse keşke benim oğlumu öldürselerdi' dedi. Sizler yaptığınız haberlerle onu korkuttunuz. Bu haber her gün gazetelerde televizyonlarda. Bu kadar üzerine gitmeseydiniz. En azından babasını kurtarmak için ortaya çıkardı” diye konuştu.(dha) 

Münevver Karabulut cinayeti soruşturması kapsamında, Garipoğlu ailesinden Cem Garipoğlu'nun dayıları Sedat Erol ile Serhat Erol, anneannesi Saadet Erol, teyzesi Lütfiye Pınar, amcası Nizam Garipoğlu ile eşi Tijen Garipoğlu, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilmişti.