Cenaze böyle koktu!

Cenaze böyle koktu!
Cenaze böyle koktu!
İşadamı Mehmet Sırtıkara, kayınbiraderinin cenazesinin Ankara Adli Tıp Kurumu'na hayvan ve yük taşınan bir kamyonetle gönderildiğini iddia edip, şikayetçi oldu. Sırtıkara, "Yazın ortasında bu sıcakta cenazemiz havyan taşınan araçta 1200 kilometre yol yaptı, gelinceye kadar koktu" dedi.

ANTALYA - İişadamı Mehmet Sırtıkara, Tokat’ın Niksar İlçesi’nde ev kazasında yaşamını yitiren aynı soyadını taşıyan kayınbiraderi 48 yaşındaki Dursun Sırtıkara’nın ölümünün ardından cenazesinin Ankara Adli Tıp Kurumu’na hayvan ve yük taşınan bir kamyonetle gönderildiğini iddia edip, şikayetçi oldu. Sırtıkara, "Yazın ortasında bu sıcakta cenazemiz havyan taşınan araçta 1200 kilometre yol yaptı, gelinceye kadar koktu" dedi.

Tokat Niksar’da yayla evinde örümcek ağlarını temizlemek için çıktığı taburenin kırılması üzerine düşüp başını lavabo kenarına çarparak boyun kırılması sonucu yaşamını yitiren evli ve 3 çocuk babası Dursun Sırtıkara’nın cenazesi, Niksar’da Adli Tıp Kurumu olmadığı için otopsisi yapılması amacıyla Ankara’ya gönderildi. Savcılığın telefonla çağırdığı Fevzi Özsert’e ait kamyonet, cenazeyi alıp Ankara Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu’na götürdü ve otopsi işleminin ardından geri getirdi.


"SAVCILIK TARAFINDAN ÇAĞIRILIYOR"


Kayınbiraderinin cenazesinin hayvan taşınan kamyonetle Ankara’ya gönderilmesine itiraz eden ve Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER’e şikayette bulunan Mehmet Sırtıkara, şunları söyledi: Hiçbir insani izana sığmayacak şekilde hayvan ve mal taşınan kamyonetle cenazemizi Ankara’ya gönderdiler. Fevzi Özsert, köylerden hayvan alıp, satan birisi. Yaklaşık 6 yıldır savcılıktan telefonla çağrılarak cenaze taşıma işi yapıyormuş. ’Cenazemizi biz taşıyalım’ dedik, vermediler. Klimalı cenaze aracı kiralardık. Yazın ortasında bu sıcakta cenazemiz havyan taşınan araçta 1200 kilometre yol yaptı, gelinceye kadar koktu." Kamyonetin sahibi ve sürücüsü Fevzi Özsert ise "Savcılıktan telefonla çağırıyorlar ben de cenazeyi götürüyorum" dedi.(dha/TESLİME TORUN)