Cenaze töreni için Diyarbakır'da hummalı çalışma

Cenaze töreni için Diyarbakır'da hummalı çalışma
Cenaze töreni için Diyarbakır'da hummalı çalışma
Diyarbakır'da, Paris'te öldürülen PKK'lı 3 kadın için yarın yapılacak cenaze töreni için hazırlıkları sürüyor.

DİYARBAKIR - Paris’te öldürülen PKK ’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için yarın Diyarbakır’da geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenecek.

Törenin yapılacağı Batıkent Meydanı’nda başlayan düzenleme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Diyarbakır Büyükşehir ile merkez Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar belediyelerine bağlı iş makineleri ve işçiler dün akşamdan bu yana aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

19 kamyon, 3 kepçe, 2 greyder ve 2 dozer ile yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda düzenleme çalışmasında son aşamaya gelindi. Kamyonlarla getirilen çakıl taşları alana dökülürken, çalışmaların gece geç saatlere kadar süreceği belirtildi.

Paris’te öldürülen kadınların cenazesi bu akşam saatlerinde Diyarbakır’a getirildikten sonra özel bir hastanenin morguna konulacak. Cenazeler yarın sabah hastaneden alınıp 1 kilometre mesafedeki Batıkent Meydanı’na omuzlarda taşınıp, burada yapılacak törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

CENAZELER TÜRKİYE'YE GÖNDERİLDİ
Öte yandan Paris'te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri Türkiye'ye gönderildi.

Cenazeler, Türk Hava Yolları'nın Paris-İstanbul seferini yapan 11.30 uçağıyla gönderildi.

Önce İstanbul’a getirilecek olan cenazeler buradan Diyarbakır uçağına aktarılacak. Cenazelerin, programda bir değişiklik olmaması halinde bugün 20.30'da Diyarbakır'da olması öngörülüyor. (ajanslar)