Cenazede DTP'lilerle polis arbede yaşandı

Cenazede DTP'lilerle polis arbede yaşandı
Cenazede DTP'lilerle polis arbede yaşandı
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde öldürülen terörist Rızgar Aşgan'ın cenazesi sonrasında DTP'lilerle güvenlik güçleri arasında çıkan taşlı, sopalı kavgada 3 polis memuru yaralandıDurumu ağır olan polislerden biri helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Kazan Vadisi'nde 6 gün önce 1 astsubayın şehit, 1 uzman çavuşun da yaralandığı çatışması sonrası güvenlik güçlerinin bölgede düzenlediği operasyonda öldürülen 8 teröristten biri olan ‘Cudi’ kod adlı Rızgar Aşgan'ın cenazesi akşam Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne getirildi. İlçede toplanan yaklaşık 500 kişilik DTP'li grup, saat 21.00 sıralarında slogonlar eşliğinde Aşgan'ın cenazesini asri mezarlığa gömdü. Kalabalık gurubun ilçeye dönüşü sırasında, polislerle DTP’liler arasında gerginlik yaşandı. Terör örgütü PKK ve bölücübaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan gruba polis, dağılmaları yönünde uyarı yaptı. Dağılmamakta ısrar eden grup ile polisler arasında, taşlı, sopalı arbede yaşandı.
Güvenlik görevlilerinin biber gazı kullandığı olaylarda 3 polis çeşitli yerlerine aldıkları darbe sonucu yaralandı. Durumu ağır olan bir polis memuru, Şırnak 23'üncü Sınır Jandarma Tümeni’nden istenilen skorsky helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne götürüldü.
İlçede gerginlik ve yer yer olaylar devam ediyor. Sokak aralarında polis ve göstericiler arasında kovalamaca yaşanıyor.Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP (Şırnak), (DHA)