Cenazede hakkını helal etmeyen komşu, Bodrum'u terk etti

Cenazede hakkını helal etmeyen komşu, Bodrum'u terk etti
Cenazede hakkını helal etmeyen komşu, Bodrum'u terk etti
Bodrum'da tavuk ve ördeklerini zehirleyerek öldürdüğünü iddia ettiği komşusunun cenaze namazında "Hakkımı helal etmiyorum" diyen Tahir Bice, baskılara dayanamayarak Bodrum'u terk etti.

BODRUM - Yalıkavak'ta tavuk, ördek yetiştiren, organik yumurta üreticiliği yapan evli 3 çocuk babası 52 yaşındaki Tahir Bice, 2012 yılının haziran ayında, hayvanlarını zehirlediği iddiasıyla komşusu 73 yaşındaki emekli sağlık memuru Osman Dağar'la mahkemelik oldu. Ancak, Doğar aynı yıl içinde vefat edince dava da düştü.

CENAZEDE 'HAKKIMI HELAL ETMİYORUM' DEDİ
Osman Dağar için Yalıkavak Yemiş Camii'nde kılınan cenaze namazına katılanlar arasında saf tutan Bice, imamın "Merhumu nasıl bilirdiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz?" sorularına elini havaya kaldırarak şu yanıtı verdi:

"İtirazım var. Merhumu iyi bilmem. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü benim, kanserli karımın ve üç çocuğumun rızkını elde ettiğim, 600'e yakın tavuk ve ördeğimi zehirleyerek öldürdü. Defalarca kendisine gidip, 'Komşumsun Osman amca, gel şu borcunu öde, helalleşelim' dedim. Çocuklarına da söyledim. Kimse beni ciddiye almadığı gibi, elimdeki diğer hayvanlarımı da zehirlemekle tehdit ettiler."
şeklinde yanıt verdi. Bice daha sonra saftan çıkarak cenaze namazına katılmadı.

'BANA CEPHE ALDILAR'
Komşusu Osman Dağar'a hakkını helal etmediğinin duyulmasından sonra beldede hemen herkesin ve resmi kurumların kendine cephe aldığını, tavuk, ördek ve yumurtalarını satamadığını belirten Tahir Bice, "Olaydan sonra huzurum kalmadı. Gittiğim her yerde çeşitli baskılara maruz kaldım. 'Hakkını helal et yardım edelim' dediler. Hakkımı yine helal etmedim, etmiyorum. Memleketim Tokat'a dönüyorum. Artık Yalıkavak'ta yaşayamayacağımı anladım" diye konuştu.

Tahir Bice, memleketi Tokat'a gitmek üzere eşi ve çocuklarıyla, 20 yıldır yaşadığı Bodrum'dan ayrıldı.

DHA - Yaşar ANTER


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Çocuk

  ,

  emekli

  ,

  Resmi

  ,

  vefat

  ,

  yaşar

  http://www.radikal.com.tr/112773111277316

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YOBAZLAR - KARAKOÇ

  Sadece kendilerine sözde müslümanlar.

  Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali... - veyselsenses

  Adam haklı olarak İslam din'inin kendisine tanımış olduğu hakkı kullanıyor. Bura bir yanlış varsa o da "Yalıkavak" halkının bu vatandaşı dışlamasıdır. İnsanlar artık dinlerini bile özgürce yaşayamıyorsa söz bitmiştir gerçekten...

  ozaman neden??? - soner404

  ozaman namazda sorulan o gereksiz soruyu neden soruyorlar.Din ile ilgili herseyde bir acaiplik vardir zaten...sacmalik

  ..en doğrusunu yapmışsın.... - mesamma

  ...koftiden helallik olmaz...yaşayan her insan iyimidir ki öldüğünde helallik alıyor..yaşarken her türlü haltı ye,onun bunun hakkını al..ondan sonra kardeşim helal et...yok öyle beleş..merhum zatın durumunu bilmiyoruz ama eğer bu adamın hakkını gerçekten de yemişse o zaman adam sonuna kadar haklıdır kardeşim..

  BUNLARIN İSLAM İLE ALAKASI YOK - pispor

  adam doğrusunu söylemiş kardeşim.islamda bu var.madem öyle siz cemaat olarak adamın zararını karşılayıp,adamdan helallık istiyecektiniz.müslümanlık budur.sizin kisi müslümanlıkla asla alakası yok siz göstermeliksiniz.Adama helal olsun yine cenaze namazına gelip borcunu istemiş.zaten islamda bunu öngörmektedir.Helalık ve rızalık istemek için.siz şimdi bu adama baskı yaparak ölen kişinin suçunada ortak oldunuz.unutmayın öbür düyada da mahkemesi var.hesabı sorulacaktır.

  vatandaşı tebrik ederim - pathos90

  bu arkadaşı tebrik eder geçmiş olsun dilerim. oranın halkı sanırım 2000'den sonra cami kapılarında namaz kılmaya başlayanlardan ki adama cephe alacak kadar dinden bihaberler. oradaki soru şeklen bir soru değildir hakikaten helal etmeyen varsa etmiyorum demelidir. dinde iki yüzlülük olmaz. adam diyor ki rızkımı kesti, nasıl helal edeyim. adamı o ilçeden süren bu halka da hakkını helal etme abi. etme ki zaten yanacak olanların kazanına bir odun daha at. helal olsun sana.