Cenazede müftü 'Ermeni p...'leri dedi

Şırnak'ta şehit olan 21 yaşındaki Emrah Eryılmaz'ın cenaze namazını kıldıran Niğde Müftüsü Yüksel Kaymak, "Bu Ermeni p... dersini millet olarak vermeyi bizlere nasip et yarabbi" dedi.

İSTANBUL - Şırnak'ta şehit olan 21 yaşındaki Emrah Eryılmaz'ın cenaze namazını kıldıran Niğde Müftüsü Yüksel Kaymak, "Bu Ermeni p... dersini millet olarak vermeyi bizlere nasip et yarabbi" dedi.
Şırnak'ta şehit olan Emrah Eryılmaz Niğde'de, Mehmet Uyar'la Kasım Aksoy Şanlıurfa'da, Bayram Güzel Denizli'de, Mehmet Coşkun Gaziantep'te, Seyfi Altuntaş Samsun'da, Mehmet Yıldırım Konya'da, Sıddık Küçükgöz Çorum'da, mayına basarak şehit olan Tahsin Yıldırım Kars'ta, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit düşen er Caner Örengül de Afyonkarahisar'da toprağa verildi. Binlerce kişinin katıldığı şehit cenazelerinde gözyaşı ve öfke vardı. 'PKK'yı lanetleyen' sloganlar atıldı. Sinir krizi geçiren şehit yakınları askerler ve vatandaşlarca teskin edilmeye çalışıldı.
Şok sözler
Niğde'de Emrah Eryılmaz'ın cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Yüksel Kaymak'ın sözleriyse dinleyenleri şok etti. Kaymak, ağlayarak yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Bu Ermeni p..lerinin dersini ulus olarak, millet olarak vermeyi bizlere nasip et yarabbi. Teröristilere silah vererek, beyaz saraylarını siyah saray yapanlar utansın. Ama bu millet size de hesap soracak. Uçaklarını bu milletin semalarında uçururken tanklarını atanlar, siz de bu milletin tokadını yiyeceksiniz." (dha, aa)