Cenazede tarikat izdihamı

Cenazede tarikat izdihamı
Cenazede tarikat izdihamı

Ustaosmanoğlu?nu görmek isteyenler emekli vaiz Mustafa Yıldız cenaze töreninde izdiham yarattı. Cenazeden sonra bazı kişiler Ustaosmanoğlu?nun aracının peşinden koştu. FOTOĞRAF: MUHİTTİN SANDIKÇI / AA

RİZE - Akciğer yetmezliği sonucu 77 yaşında vefat eden emekli vaiz Mustafa Yıldız 25 bin kişinin katıldığı cenaze töreni defnedildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Rize ziyaretlerinde sürekli ziyaret ettiği emekli vaiz Mustafa Yıldız’ın cenazesi dün saat 10.00’da Rize Şeyh Camii’ne getirildi. Tabuta dokunabilmek için sıraya giren sevenleri uzun kuyruklar oluşturdu. Cenaze törenine Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, AKP Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu da katıldı. Cenaze törenine koruma ordusuyla gelen İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, kalabalık nedeniyle alana girmekte zorlandı. Ustaosmanoğlu’nu görmek isteyenler izdihama yol açınca korumalar ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Yıldız’ın cenazesi daha sonra defnedilmek üzere Güneysu ilçesi Adacami köyüne götürüldü. Cenaze sonrası Ustaosmanoğlu’nu görmek isteyenler  otomobilinin peşinden koştu. (dha)