Cenazede TAYAD'a taş

Ankara'da geçen cuma günü Adalet Bakanlığı'nda bombalı eylem girişiminde bulunduğu öne sürülen ve polisler tarafından vurulan Eyüp Beyaz dün Ardahan'da toprağa verildi.

ARDAHAN - Ankara'da geçen cuma günü Adalet Bakanlığı'nda bombalı eylem girişiminde bulunduğu öne sürülen ve polisler tarafından vurulan Eyüp Beyaz dün Ardahan'da toprağa verildi.
Yasadışı DHKP-C üyesi olduğu belirtilen Beyaz'ın cenazesi Çıldır ilçesine bağlı Gölbelen Köyü'ne 1.5 kilometre uzaklıkta toprağa verilinceye kadar Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TAYAD) üyesi yaklaşık 40 kişi güvenlik görevlilerince uzakta bekletildi. Grubun daha sonra köye girmesine izin verildi. Jandarma, TAYAD'lılardan Cengiz Karakaş ve Mehmet Yaşar arandıkları gerekçesiyle önce gözaltına alındılar. Çıkarıldakları savcılıkta serbest bırakıldılar. Diğer TAYAD'lılar mezarlığa gitti.
Beyaz'ın mezarına kırmızı karanfiller bırakan TAYAD'lılar pankart açıp sloganlar attı. Grup mezarlıktan ayrılırken köylülerin tepkisiyle karşılaştı. Bir grup köylü, TAYAD'lıları taş yağmuruna tuttu. Araçlarının camları kırılan TAYAD'lılar tepkinin tırmanması üzerine hızla köyü terk etti.


    http://www.radikal.com.tr/7509677509670

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.