Cenazeler helikopter ve uçaklarla yollandı

Hakkâri çevresinde dün askeri hareketlilik sürerken 12 Dağlıca şehidi için Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören yapıldı.

HAKKÂRİ - Hakkâri çevresinde dün askeri hareketlilik sürerken 12 Dağlıca şehidi için Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören yapıldı. 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız ve Van Jandarma Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Atay'ın da katıldığı törene gazeteciler alınmadı.
Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Tufan Cinek herhangi bir açıklama yapmadan ayrılırken törenin ardından cenazeler helikopterlerle Van'a, buradan da yine helikopterler ve uçaklarla memleketlerine yollandı. Şehit asteğmen Mehmet Bozkuş'un cenazesi Uşak'a, Astsubay Çavuş Soner Özübek'in cenazesi Eskişehir'e, Uzman Çavuşlar Mustafa Uysal'ın cenazesi Antalya'ya, Selçuk Gürdal'ın cenazesi Afyonkarahisar'a, erlerden Yavuz Öztürk'ün cenazesi Afyonkarahisar'a, Tarık Emeket'in cenazesi Kars'a, Vedat Kutluca'nın cenazesi Kırıkkale'ye, Samet Saraç'ın cenazesi Bursa'ya, Lokman Eker'in cenazesi Yozgat'a, Mehmet Cücük'ün cenazesi Gaziantep'e, Zekeriya Yatı'nın cenazesi Ordu'ya ve Abdurahman Doğan'ın cenazesiyse Adıyaman'a gönderildi.