Cenazeler toprağa veriliyor

Zümrüt Apartmanı'nın enkazından ölü olarak çıkarılan Ahmet Belge ve iki oğlu Konya'da, 2.5 yaşındaki Selin de İstanbul'da toprağa verildi.

Konya'da çöken binanın enkazından ölü olarak çıkarılan Ahmet Belge ve oğulları 6 yaşındaki Muhammet Ethem ile 4 yaşındaki Ahmet Sait Belge Konya'da, 2.5 yaşındaki Selin küçükoğlu da İstanbul'da toprağa verildi.
Selimiye Camii'nde kılınan cenaze namazına Belge ailesinin yakınları katılırken, enkazda damadı ve iki torununun yanı sıra eşini ve oğlunu da kaybeden Ahmet Türkoğlu, namaz sırasında yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı'na getirilen cenazeler, dualarla toprağa verildi.
Konya'da Zümrüt Apartmanı'nın çökmesi sonucu hayatını kaybeden Ahmet Belge, enkazdan yaralı olarak kurtarılan eşi Hülya Belge ve ölen iki oğluyla birlikte bayram ziyareti için kayınpederi Ahmet Türkoğlu'nun Zümrüt Apartmanı'ndaki dairesinde bulunuyordu.

Konya'da çöken binanın enkazından cesedi çıkarılan 2.5 yaşındaki Selin Küçükoğlu, İstanbul'da toprağa verildi. Annesi Gamze ve babası Gökhan Küçükoğlu ile birlikte Kurban Bayramı ziyaretine gittiği dedesi Saadettin ve babaannesi Naciye Küçükoğlu'nun Konya'da oturduğu Zümrüt Apartmanı'nın çökmesi sonucu enkaz altında kalarak ölen Selin'in cenazesi, Söğütlüçeşme Camii'nde öğleyin kılınan namazın ardından Kilyos'taki aile kabristanında defnedildi.
Enkazdan yaralı olarak kurtarılan baba Gökhan ve anne Gamze Küçükoğlu ise cenazede yakınlarının desteğiyle ayakta durabilirken, küçük kızları için gözyaşı döktü.
Selin'in diğer dedesi Melih Ali Nart da torununun ölümünden binanın müteahhidini sorumlu tuttu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan sorumluların bir an önce cezalandırılmasını istedi.
Selin'in anne ve babası ile büyükbabası Saadettin Küçükoğlu enkazdan yaralı olarak çıkarılmış, babaannesi Naciye Küçükoğlu ise yaşamını yitirmişti.