Cengiz Ergün'den korkutan açıklama

Cengiz Ergün'den korkutan açıklama
Cengiz Ergün'den korkutan açıklama
Soma'da meydana gelen maden faciası sonrası Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada maden ocağında mahsur kalan işçilerin sayısının 300 ila 400 arasında olduğunu söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada mahur kalan işçilerin sayısının fazla olduğunu belirterek "Durum biraz sıkıntılı görünüyor" dedi.

5 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Ergün şunları kaydetti:

"Şu anda alt maden yollarında tersine havalandırma süreci başlatıldı. Canlı kurtarılan kardeşlerimiz var. Bu süreçten sonra canlı kurtarılan kardeşlerimiz var. 5-6 saat sürenin geçmiş olması nedeniyle net bir cevabımız yok, Allah'tan ümit kesilmez. 300 ila 400 arasında bir sayı söyleniyor. 

Fotoğraflarla Soma'da maden faciası!


Şu ana kadar çıkarılan 30 kişi var bunun 5'i kayıp olarak bize iletildi. Bundan sonraki saatlerde hayırlı haberleri vermek isteriz. Her şeyden önce başımız sağolsun, Allah geride kalanların yardımcısı olsun. Burada şu anda muazzam bir çalışma var. Bütün kurtarma ekipleri diğer ocaklardan gelen ekiplerle birlikte çalışıyor. 

Canlı yayında kızdıran gaf!


2 ile 6 kilometrelik bir güzergah üzerinde çeşitli bölümlerde iş yapan kardeşlerimiz var. Bunlara ulaşılmaya çalışılıyor. Ümit ediyoruz bu ters hava sirkülasyonunun başlamasıyla umut çoğalmıştır aşağıda. Son çıkarılan 15-20 kişinin durumu da iyiye gidiyor. İnşallah kayıp asyısı artmaz. Ancak aşağıda durum biraz sıkıntılı görünüyor. Çünkü sayı fazla. Çok geniş bir alan, hepsine ulaşıldıkça sonucunu göreceğiz. Şu anda ulaşılanlar çıkarılmaya çalışılıyor." (Ntvmsnbc.com)

Başbakan'dan Soma faciası için ilk açıklama


İşte maden ocağının son raporu


Soma'daki maden ocağı faciası sonrası siyasilerden ilk açıklama


Gül'den 'devletin tüm imkanları seferber edilsin' talimatı


Meclis Soma'yı 'araştırmayı' 29 Nisan'da reddetti