Cengiz hayata tutunuyor

6 Temmuz'da hikâyesi Radikal'e manşet olan Cengiz Asker'in hayatı 22 Nisan 2005'te erik yemek için girdiği Es-enler Köyiçi Mezarlığı'nda karardı.

İSTANBUL - 6 Temmuz'da hikâyesi Radikal'e manşet olan Cengiz Asker'in hayatı 22 Nisan 2005'te erik yemek için girdiği Es-enler Köyiçi Mezarlığı'nda karardı. Erik ağacına çıkmak için mezarlık tellerine tırmanan küçük Cengiz, tellere kimin verdiği belirlenemeyen elektrik akımına kapıldı. Komaya giren Cengiz yeniden hayata döndürüldü. Ancak 'Spastisite' oluştuğu için sürekli kasılmalar yaşamaya başladı.
Cengiz'in ameliyat olabilmesi için 20 bin dolarlık cihazların yurtdışından getirilmesi gerekiyordu. Sağlık bürokrasisi aşılamadığı için Cengiz, aylarca hastanede uyutuldu. Cengiz'in durumunu öğrenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, malzemelerin parasını sağladı. Cengiz bu sayede 25 Ağustos'ta Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat oldu. 11 bin YTL ameliyat parasını da yine belediye ödedi. Daha sonra Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'ne kaldırıldı. Şimdi, seslere tepki veriyor, hareketleri, gözleriyle takip ediyor.


    http://www.radikal.com.tr/7567687567680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.