'Cep herkülü' MHP'den aday

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, MHP'den, Büyükçekmece ilçesine bağlı Kıraç beldesi belediye başkan adayı oldu.

İSTANBUL - Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, MHP'den, Büyükçekmece ilçesine bağlı Kıraç beldesi belediye başkan adayı oldu. Adaylığını dün düzenlediği bir basın toplantısıyla açıklayan Süleymanoğlu, "Türk milletine siyaset alanında da hizmet etmek amacıyla, belediye başkanlığına aday oldum. Geçmişte sporda gösterdiğim başarıyı, bundan sonra politikada emin adımlarla hiçbir taviz vermeden sürdüreceğim" dedi.
Neden ANAP'tan değil?
Süleymanoğlu, bir gazetecinin,'Sizin Türkiye'ye gelmenizde ANAP Genel Başkanı ve dönemin Başbakanı merhum Turgut Özal'ın büyük katkısı oldu. Neden bu partiden aday olmadınız?' sorusunu, "Özal yaşasaydı acaba ANAP'ta olur muydu? Zaten kendisi de istifa etmişti. O nedenle ben de ANAP'ta değilim" diye yanıtladı. Toplantıda, MHP'nin Beylikdüzü Belde Belediye Başkan adayı İsa Falay ile Mimarsinan Belde Belediye Başkan adayı Bülent Yarar da tanıtıldı.