Cep telefonları 'boğuldu'

Mehmet Akif Ersoy Lisesi yönetiminin sınıflarda yaptığı aramada toplanan cep telefonlarının su dolu kovaya atıldığı iddia edildi. Suçlanan okul müdürü Musa Günay, olayda hizmetlinin hatalı olduğunu söyledi.
Haber: YÜKSEL MENEKŞE / Arşivi

TOKAT - Mehmet Akif Ersoy Lisesi yönetiminin sınıflarda yaptığı aramada toplanan cep telefonlarının su dolu kovaya atıldığı iddia edildi. Suçlanan okul müdürü Musa Günay, olayda hizmetlinin hatalı olduğunu söyledi.
Müdür Günay, kopya çekildiği gerekçesiyle 31 Mart'taki seviye tespit sınavı öncesi, okulda arama yapılması ve cep telefonlarının toplanması talimatını verdi. Toplam bin 375 öğrencisi bulunan okulda yapılan aramada cep telefonları içerisinde su bulunan yangın söndürme kovalarına konuldu. Cep telefonlarının toplanarak içinde su bulunan kovaya konulmasına tepki gösteren öğrenci velileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikâyet dilekçeleri verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Albayrak, telefonların ıslanarak bozulduğunu belirten velilerin şikâyetleri üzerine soruşturma başlatıklarını söyledi. Şikâyetçi velilerden İrfan Acar, "Aramada bulunan, tüm cep telefonları bir kova suya batırılmış. Telefonlar çalışmaz oldu. 100'den fazla telefonun bu şekilde bozulduğunu duydum." dedi. Telefon tamircisi Mehmet Ergezer, kendisine öğrencilerden ıslandığı için bozulmuş 10 telefonun geldiğini söyledi.
Müdür Günay ise şöyle konuştu: "Cep telefonları ile sınavlarda kopya çekildiği tespitini yaptık. Bu nedenle sınav öncesi arama yaptırdım. Öğretmen arkadaşlarım telefon haricinde bulunan bazı şeyler olduğu için nerede toplayacaklarını sordular. Ben de su kovalarını kullanmalarını söyledim. Bu kovalardan birinin dibinde su kalmış ve bazı telefonlar ıslanarak zarar görmüş. Zarar gören telefonların tamir parasını ben karşılayacağım. Burada kesinlikle hizmetli ihmali vardır. Arkadaşlar kovaları alelacele istemiştir ve hizmetli içerisinde bir miktar su ile götürmüştür. 'Bu telefonları ıslatalım' diye bir niyetimiz yok, böyle düşünmem için benim aptal olmam lazım."


    http://www.radikal.com.tr/7428187428180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.