Cep telefonu çalmak için çocuk çaldı!

Fatih'te kimliği belirlenemeyen bir kişi, cep telefonu çalmak amacıyla çocuk kaçırdı! Durum, zanlının kandırıp kaçırdığı çocuğu cep telefon bayisine rehin bırakıp gitmesi, bir daha da dönmemesiyle anlaşılabildi.

İSTANBUL - Fatih'te kimliği belirlenemeyen bir kişi, cep telefonu çalmak amacıyla çocuk kaçırdı! Durum, zanlının kandırıp kaçırdığı çocuğu cep telefon bayisine rehin bırakıp gitmesi, bir daha da dönmemesiyle anlaşılabildi.
Esenler'de telefon bayisi olan bir kişi, önceki gün Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne giderek dokuz yaşındaki H.İ.E'yi polise teslim etti. İşyeri sahibi, bir kişinin yanında Halil ile dükkânına gelerek telefonlara baktığını, Nokia 3300 model telefonu kızına göstermek için aldığını, oğlu diye tanıttığı çocuğu bıraktığnı söyledi. Dükkân sahibi şahsın dönmemesi üzerine dolandırıldığını anladığını söyledi. Dolandırıcının kendisini kullandığından habersiz olan ilkokul öğrencisi H.İ.E ise "Teneffüste öğle yemeği için evime gittim. Okula dönerken tanımadığım biri yanıma gelerek 'dayım' olduğunu söyledi. Otobüsle Esenler'e gittik. Korktum, ama kolumu çok sıkı tuttuğu için kaçamadım" dedi. Aile oğullarına kavuştuğu için sevinirken olayın şokundan kurtulamayan çocuğa psikolojik destek verileceği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7626907626900

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.