'Cep'teki kayıt ele verdi

Söke ilçesinde geçen şubat 65 yaşındaki Haşim Yaşar'ı öldürdüğü, ikinci elde satılan cep telefonundaki ses kaydıyla ortaya çıkan 45 yaşındaki Rıfat K. tutuklanarak cezaevine konuldu.
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

AYDIN - Söke ilçesinde geçen şubat 65 yaşındaki Haşim Yaşar'ı öldürdüğü, ikinci elde satılan cep telefonundaki ses kaydıyla ortaya çıkan 45 yaşındaki Rıfat K. tutuklanarak cezaevine konuldu.
Cinayet, ikinci el cep telefonu satan Tufan D.'nin, geçen hafta kömür ticareti yapan 45 yaşındaki Kadir Ç.'den aldığı cep telefonunun bakımını yaparken, bir konuşma kaydı bulmasıyla ortaya çıktı. 30 saniyelik kayıtta bir kadının, "Birlikte alkol alırken Rıfat K., para anlaşmazlığına düştüğü Haşim Yaşar'ı hortumla boğdu. Sonra da bahçeye gömdü. Ben de korktuğum için polise ve jandarmaya anlatamıyorum" sözlerini dinleyen Tufan D., durumu polise bildirdi.
Polis, Tufan D.'nin telefonu satan kişiden aldığı nüfus cüzdanı fotokopisinden yola çıkarak Kadir Ç.'ye ulaştı. Kadir Ç., sesin, bir ara yanında çalışan Rıfat K.'nın nikâhsız yaşadığı Zeynep D.'ye ait olduğunu belirterek, "Zeynep D. ile sohbet ederken cep telefonumla oynuyordum, ne söylediğinin farkında değilim. Cinayeti anlatmış, telefonum da tesadüfen kaydetmiş" dedi.
Polis, Rıfat K. ile Zeynep D.'yi önceki akşam Denizli'de yakaladı. Olayı doğrulayan Zeynep D. serbest bırakılırken, Rıfat K. sorgusunda cinayeti itiraf etti. Tutuklanarak cezaevine konulan Rıfat K.'nın, altı ay boyunca Yaşar'ın emekli maaşını çektiği belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7581567581560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.