Ceren ile Yaren'i tüplü şofben ayırdı

Ceren ile Yaren'i tüplü şofben ayırdı
Ceren ile Yaren'i tüplü şofben ayırdı
İzmir'de yaşayan Ceren ve Yaren kardeşleri, şofbenden sızan gaz ayırdı. Gazdan zehirlenen Ceren kurtuldu, Yaren ise öldü.

Karşıyaka’da 13 yaşındaki Ceren Lort, banyo yaparken şofbenden sızan gazdan etkilendi ve banyodan çıkınca bayıldı. Anne - babası Ceren’i hastaneye götürdü ve tedaviden sonra taburcu edildi. Aile eve döndüğünde, banyoda olan 15 yaşındaki Yaren Lort’u da baygın buldu. Ancak Yaren Lort kurtarılamadı.
Olay, önceki akşam saat 22.00 sıralarında, Zübeyde Hanım Mahallesi Afet Evleri’nde meydana geldi. Karşıyaka Türkbirliği Ortaokulu 2’nci sınıf öğrencisi Ceren Lort, yıkanmak için banyoya girdi. Bir süre sonra banyodan çıkan Ceren, fenalaşarak yere yığıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nde memur olan babası 63 yaşındaki Muharrem Lort ve ev kadını eşi, 69 yaşındaki Ayşe Lort, panik içinde kızları Ceren’i Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yapılan müdahalenin ardından kendine gelen Ceren Lort, taburcu edildi. Aile eve döndüğünde diğer kızları Karşıyaka Milli Piyango Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Yaren Lort’u da banyoda baygın buldu. Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yaren, kurtarılamadı. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside Yaren Lort’un şofbenden sızan gazdan zehirlenip öldüğü belirlendi.
Lort’un yakını Gökhan Güzelyüz, şunları söyledi: “Kuzenim Yaren, duş almak için banyoya girmiş. Duşakabin olduğu için küçük kardeşi Ceren de saçlarını taramak için içeri girip çıkmış. O sırada anne ile baba mutfakta yemek yiyormuş. Ceren, banyodan çıkıp düşünce, yemekten zehirlendiğini düşünüp hastaneye götürmüşler. O telaşla anne ve baba Yaren’in banyoda olduğunu unutmuş. Telefonla evi aramışlar ama telefonu açan olmamış.