Cerrah, cinayet için 'son kez' konuştu

OSMANİYE - Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, “Cem Garipoğlu’nun yakalanıp bırakılması mümkün değil” dedi. İstanbul Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde işlenen cinayetle ilgili sorular üzerine “Bu konuyla ilgili olarak son kez konuşuyorum” diyen Cerrah şunları söyledi:
“Cem Garipoğlu denen katil zanlısı evde olsaydı, mutlaka yakalanırdı. Ayrıca evde arama yapılırken anne ve babası, site sakinleri ve jandarma vardı. Polis bu kadar kişinin içinde katil zanlısını yakalayacak, sonra serbest bırakacak, mümkün değil. Aramalar sırasında evde 700 bin avronun bulunduğu söyleniyor, polis buna göz mü yumacak? Katil zanlısının tüm delillerini emniyet teşkilatı açığa kavuşturdu. Olay aydınlatılmıştır. Ancak katil zanlısı Cem Garipoğlu yakalanamamıştır. Maalesef firarda bulunmaktadır. Ancak yurtdışında ve içinde aranmaktadır.”
Karabulut ailesinin acılı olduğunu, ancak ortada delil olmamasına rağmen sürekli Emniyet teşkilatını suçladığını söyleyen Cerrah, “Amacımız, anne ve babayı tehdit değil. Ben emniyet teşkilatının yanlışlık yapacağına inanmıyorum. Varsa da gereği yapılmalıdır” dedi. (dha)