Cerrah: Münevver'in babasına dava açarım

Cerrah: Münevver'in babasına dava açarım
Cerrah: Münevver'in babasına dava açarım

Süreyya Karabulut iddialarını sürdürdü.

İZMİR/İSTANBUL -Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın avukatları, Münevver Karabulut’un öldürülmesiyle ilgili baba Süreyya Karabulut’un, Cerrah’ı hedef alan iftira niteliğinde beyanlarda bulunduğunu öne sürerek, “Bu beyanlarına devam ederse manevi tazminat davası açacağız” dedi. Süreyya Karabulut aynı gün  iddialarını sürdürerek yanıt verdi: “Garipoğlu ailesi ile Celalettin Cerrah’ın derin ilişkileri ortaya çıkarılsın.”
Celalettin Cerrah’ın avukatları Cevdet Yavuz ve İzmirli avukat Ayhan Günay imzasıyla dün yapılan basın açıklamasında, bir süredir bazı televizyon kanallarında ve gazetelerde yer alan ve Celalettin Cerrah’ı hedef alan beyan ve iddiaların, Cerrah’ın kişilik haklarını zedelediği ve mağdur ettiği ifade edildi. Bu beyanların haber olarak verilmiş olmasının, yasal cevap ve tekzip hakkını doğurduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ailenin acısının büyüklüğü nedeniyle maktulün babasının konuyla ilgili vesveseden ve karalamaya yönelik kışkırtmaların tesirinden kaynaklandığı değerlendirilen bir kısım beyanları, bugüne kadar toleransla karşılanmışsa da son dönemdeki iddia ve isnatlar, hiçbir tolerans ve hoşgörü ölçüsüyle karşılanamayacak niteliktedir. Süreyya Karabulut’un bu yöndeki beyanlarını tekrarlaması halinde, kendisi hakkında TCK’nın ilgili maddeleri uyarınca iftira suçu nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunulacağını ve ayrıca müvekkilimizin kişilik haklarına saldırıda bulunulması sebebiyle manevi tazminat davası da açacağımızı, kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.” 

Babadan anında yanıt
Bu açıklamanın üzerine  Süreyya Karabulut basın açıklaması yaptı. Süreyya Karabulut “Ben katillerin peşindeyim. İddia ediyorum ki, Adli Tıp Kurumu’ndaki kokuşmuşluk, maalesef o kurumlarda da var. TBMM’deki 550 milletvekilinden yardım istedim. Cinayet akşamı kimler arasında telefon görüşmesi yapıldığı ortaya çıkarılsın. Ben bunu iddia ediyorum. Garipoğlu ailesi ile Celalettin Cerrah’ın derin ilişkileri ortaya çıkarılsın” dedi.
Hakkında suç duyurusunda bulunulmasının bir şey ifade etmediğini belirten Karabulut, “Muhatabım devlet. Devletin kurumlarındaki bazı kişilerin Garipoğlu ailesi ile ilişkileri ortaya çıkacaktır. Bu ülkede parası olan var olacak da olmayan yok mu olacak” dedi. (aa, Radikal)