Cerrah'ın evi semti korumaz!

İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'ın evinin olduğu Yeşilköy'deki mahalle muhtarlığı soyuldu. Muhtar, "Karakol kapatılınca bu olaylar arttı" dedi.
Haber: VAHAP ŞATIR / Arşivi

İSTANBUL - Son günlerde artan hırsızlık olaylarının son adresi, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın evinin de bağlı bulunduğu Yeşilköy Mahallesi'nin muhtarlığı oldu. Muhtar Bülent Yurtsever, semtlerindeki karakolun kapatılmasının ardından hırsızlık olaylarının arttığını söylerken, mahalle sakinleri, bir an önce önlem alınmasını istiyor.
Cerrah'ın oturduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Köşkü'nün alt sokağındaki Yeşilköy Mahalle Muhtarlığı 11 Şubat'ta soyuldu. Muhtar, faks, yazıcı, bilgisayar ve mühüre kadar her şeyin alındığını söyledi. Kilidi kırarak içeri giren hırsızlar, elektrik sobasını yakıp ısındı, çay demledi ve bazı evrakları karıştırdı.
Karakol kapandıktan sonra vatandaşlardan gelen şikâyetlerin arttığına söyleyen muhtar, şöyle konuştu: "2003'te Yeşilköy Karakolu kapatıldı. Açtırmak için dilekçe verdik. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden, karakol kapatılmadan önce suç oranının daha fazla olduğu için yeniden açılmasına gerek olmadığını bildiren bir yazı geldi. Vatandaşlar Ataköy Karakolu'na gidebiliyor, ama uzak olduğu için de bunu tercih etmiyor. O yüzden suç oranları azalmış gibi görünebilir. Karakolun açılması için Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Cumhurbaşkanlığı'na kadar dilekçe yazdık. Emniyet Müdürümüz Cerrah'tan randevu alabilmek için hem konutuna, hem komşularına defalarca not bıraktık."
17 yıldır semtte balıkçılık yapan İbrahim Küçük de hırsızlık olaylarından tedirgin olduklarını söyledi. Küçük, "Müşterilerimden hırsızlığın arttığını duyuyorum. Dükkânımın kilidini sağlamlaştırdım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7391637391630

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.