Cesedi iki ay klimalı odada sakladı

Kredi kartı borcu yüzünden tartıştığı annesini boğduğu ve cesedini iki ay boyunca klimalı odada sakladığı iddia edilen kişi, İzmir'in Aliağa ilçesinde gözaltına alındı.

İZMİR - Kredi kartı borcu yüzünden tartıştığı annesini boğduğu ve cesedini iki ay boyunca klimalı odada sakladığı iddia edilen kişi, İzmir'in Aliağa ilçesinde gözaltına alındı.
Kurtuluş Mahallesi sakinleri polise müracaat ederek, 321. Sokak Dostlar Sitesi B Blok 9/6 numarada yaşayan 73 yaşındaki Bedia E.'ye iki aydır ulaşamadıklarını, annesini sordukları 37 yaşındaki A.B.E'nin çelişkili açıklamalar yaptığını, üstelik daireden garip bir koku geldiğini ihbar etti. Polis, evde naylona sarılı ceset buldu. Petkim'de güvenlik görevlisi olarak çalışan A.B.E'nin olay yeri inceleme ekiplerine verdiği ilk ifadede 'annesinin eceliyle öldüğünü, onu çok sevdiğini ve ayrılmak istemediği için klimalı odada cesedini sakladığını' söylediği öğrenildi.
'Evi sat dedim, satmam dedi'
Ama çelişkili ifade veren A.B.E. gözaltına aldıktan sonra, annesini boğarak öldürdüğünü söyledi. İddiaya göre kredi kartı borcu yüzünden sıkıntı çeken ve bunalıma girdiğini anlatan A.B.E., annesinden oturduğu evi satmasını istedi, kabul etmeyince de öldürdü. A.B.E'nin cesedi iki ay evde saklaması nedeniyle psikolojik rahatsızlık yaşadığı belirtildi.
Bu arada polis A.B.E.'nin cinayeti işledikten sonra annesinin ve babasının emekli maaşlarını çektiğini belirledi. Yaşlı kadının cesedi, Aliağa Cumhuriyet Savcılığı tarafından İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet İşlek, mahallede yaşayanların genellikle çok sessiz insanlar olduğunu vurgulayarak anne oğulun her yere gezmeye birlikte gittiklerini söyledi. İşlek şaşkındı: "Babası Bedri E.'nin kalp krizi geçirip ölmesinden sonra annesiyle kalıyordu. Ekonomik sıkıntıları varmış. Nasıl böyle bir olaya karıştı anlamadım. Üzüldüm."
Annesinin kılığına giren de oldu
Balıkesir'de de Ş.G. adlı oğulun 2005 yılında ölen annesini evin bodrumuna gömdükten sonra, onun kılığına girerek emekli maaşını çektiği anlaşılmış, haber dünya basınına da konu olmuştu. Annesi kılığında ağabeyine el bile öptürdüğünü söyleyen Ş.G., dolandırıcılık ve izinsiz defin nedeniyle 16 ay hapis yattıktan sonra tahliye oldu. (aa, Radikal)