Cesetle 15 gün geçiren çocuk koruma altında

Anne, altı ay önce evi terk etmişti. Adaş baba-oğul da 15 gün ortalarda yoktu. Köylüler meraklandı. Kontrole giden muhtar, 35 yaşındaki K.G.'nin cesedini ve babasının cesediyle 15 gün geçiren üç yaşındaki K.G.'yi buldu.
Haber: NURETTİN DOĞAN / Arşivi

MANİSA - Anne, altı ay önce evi terk etmişti. Adaş baba-oğul da 15 gün ortalarda yoktu. Köylüler meraklandı. Kontrole giden muhtar, 35 yaşındaki K.G.'nin cesedini ve babasının cesediyle 15 gün geçiren üç yaşındaki K.G.'yi buldu. Evdeki yiyeceklerle hayatta kalan çocuğun ilk isteği, sigara oldu.
Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Akkeçili Köyü'nde çiftçi K.G., dört yıl önce ikinci evliliğini 35 yaşındaki Y. G. ile yaptı. Bir çocukları oldu. K. G. oğluna da kendi adını verdi. Altı ay önce Y.G. evi terk etti. Köyün dışındaki evlerinde baba-oğul baş başa yaşıyordu. Bağlara çalışmaya giden köylüler, bir süredir görmedikleri baba-oğulu merak ederek muhtar Osman Erkol'a sordu.
Evdeki yiyecekleri yemiş
Erkol önceki gün evi kontrole gitti. Kapı kilitli değildi. İçeri giren Erkol, K.G.'nin kokmuş cesediyle karşılaştı. Odaları dolaşan Erkol, küçük K.G.'yi de yatağında uyurken buldu. Küçük K.G.'nin babasının cesediyle 15 gün geçirdiği anlaşıldı. Evdeki su ve yiyeceklerle hayatta kalan K.G.'nin sigara tiryakisi olduğu anlaşıldı. Alaşehir Devlet Hastanesi'nde kontrolden geçirilen üç yaşındaki K.G.'nin çocuk doktorunca yapılan muayenede psikolojik rahatsızlığı olduğu saptandı. K.G. Manisa Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderildi.