'Cesur firari' polisevinde 'uyanık polise' yakalandı

Kendisini Erzurum Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp Eskişehir Polisevi'nde misafir olarak kalmak isteyen 27 yaşındaki Mehmet Gökgül'ün firari hükümlü olduğu ortaya çıktı!

ESKİŞEHİR - Kendisini Erzurum Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp Eskişehir Polisevi'nde misafir olarak kalmak isteyen 27 yaşındaki Mehmet Gökgül'ün firari hükümlü olduğu ortaya çıktı!
Dolandırıcılık suçundan Erzurum Açık Cezaevi'nde yatan Gökgül, 12 Eylül 2007 tarihinde Erzurum Adliyesi'nde geçici işlerde çalışırken hâkim Mustafa Şişman'ın çantasını çaldı. Ardından firar eden Mehmet Gökgül, hâkimin kimliklerine fotoğrafını yapıştırıp Eskişehir'e geldi. Emniyet Müdürlüğü Polisevi'ne giderek, Erzurum Cumhuriyet Savcısı olduğunu, misafir olarak burada kalmak istediğini söyledi. Ancak bu sırada polisevinde bulunan Emniyet Müdürü Savaş Yücel, Gökgül'ün hareketlerinden şüphelendi.
Gözaltına alınan ve üzerinden kurusıkı tabanca, sahte hâkim, savcı ve kütüphane memuru kimlikleri çıkan Gökgül, 'Resmi belgede tahrifat, dolandırıcılık, unvan gaspı, adli mercilere kimliği ile yalan beyanda bulunmak, görevli memura mukavemet, hakaret ve firar' suçlarıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.