Cesur Yürek Adalet Bakanı!

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “İsteyen olur. Ben domuz gribi aşısı olmayacağım” çıkışından sonra aşıda gözler kabinede. Son durum. İki evet. Başbakan dahil iki hayır, bir ‘şimdilik hayır’, bir de yorum yok.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin dün aşı olup olmayacağı sorusu üzerine “Düşünüyorum, evet olmayı düşünüyorum” dedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ zaten kameraların önünde aşı olmuştu. Ama Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış dün gazetecilerin ‘aşı olacak mısınız’ sorusu üzerine “Şu aşamada düşünmüyorum. Bu konuda herkesin kendi doktoruna danışması ve kendi kararını kendisinin vermesi gerektiğine inanıyorum” dedi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise domuz gribiyle ilgili sorulara yanıt vermedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay önceki gün aşı olup olmayacağı sorusunu “Hayır, temiz olmaya çalışıyorum. Temizlik her önlemin başı” diye yanıtladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül soruyu “Ben risk grubunda mıyım?” diyerek soruyla geçiştirmiş, MHP lideri Bahçeli ‘Aşı olmayacağım” demişti. (Radikal)