Çete bağlantısı suçlamalarını reddeden Emin Şirin serbest

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılarla ilgili soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan eski Genç Parti milletvekili Emin Şirin'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

İSTANBUL - Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılarla ilgili soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan eski Genç Parti milletvekili Emin Şirin'in suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Şirin'in adının soruşturma kapsamında daha önceden tutuklanan 'ulusalcı' yazar Ergün Poyraz'ın bilgisayarındaki dokümanda geçtiği için, gözaltına alındığı öne sürüldü. Şirin serbest bırakıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın haziran ayından beri sürdürdüğü soruşturma kapsamında 'örgüt üyesi olmak ve devletin gizli bilgilerini ele geçirmek suçundan tutuklanan Poyraz'ın bilgisayarındaki incelemede Şirin'in adının geçtiği birtakım belgelere ulaşıldığı belirtildi. Bunun üzerine de soruşturma savcısı son genel seçimlerde dokunulmazlığı kaldırılan Şirin için yakalama kararı çıkardı. Şirin de önceki gün Ankara'da gözaltına alınarak, gece saatlerinde İstanbul'a getirildi. Geceyi Terörle Mücadele Şubesi'nde geçiren Şirin'in çeteyle bağlantılı olduğu iddialarını reddettiği öğrenildi. Şirin'in soruşturmanın kilit isimleri Muzaffer Tekin ve Oktay Yıldırım'ı tanımadığını, Poyraz'ı da sadece kitaplarından tanıdığını öne sürüldü. Şirin akşam sevk edildiği adliyede savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.
Haziran ayında Ümraniye'de bir gecekonduda 27 el bombası bulunmuş, aralarında emekli ve eski subayların da bulunduğu 10 kişi tutuklanmıştı.