Çete kurşunu mu?

Yönetmen Reis Çelik'in, 'kiracısı' olduğu belirtilen Abdurrahman Kurtuluş adlı kişi tarafından kurşun yağmuruna tutulduğu ve altı kişinin yaralandığı olayda, iki ayrı iddia ortaya atıldı.

İSTANBUL - Yönetmen Reis Çelik'in, 'kiracısı' olduğu belirtilen Abdurrahman Kurtuluş adlı kişi tarafından kurşun yağmuruna tutulduğu ve altı kişinin yaralandığı olayda, iki ayrı iddia ortaya atıldı. Çelik'in eşi Mediha Çelik, olayın 'ticari sebeplerle' meydana geldiğini söylerken, kardeşi Hanifi Çelik, 'sokağı ele geçirmek isteyen çetelerin işi' olduğunu öne sürdü.
Yönetmen Reis Çelik'e, önceki gece 24.00 sularında İstiklal Caddesi'nde, arkadaşları Hakan Aksun ve Nuri Şölen ile gezerken Abdurrahman Kurtuluş tarafından ateş açıldı. Olayda Çelik, Aksun ve Şölen ile çevreden geçen ikisi turist üç kişi yaralandı. Kurtuluş olay sonrası yakalanarak tutuklandı. Çenesinden yaralanan Çelik, Alman Hastanesi'ne, diğer yaralılar Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı.
Ameliyat edilen Çelik'in durumunun iyi olduğu belirtildi. Yönetmenin eşi Meliha Çelik, dün basına şunları söyledi:
"Abdullah Kurtuluş, bir yıl önce İmam Adnan Sokak'taki bir restoranı kiralamıştı. Kirayı ve faturaları ödemiyordu. Bu yüzden Reis, mahkemeye verdi. Kurtuluş, zaman zaman tehdit telefonları açıyordu. Mahkemenin kararı üzerine bir hafta önce restoran boşaltıldı. Olay sabahı da karşılaşmışlar ve Kurtuluş tehdit etmiş."
Çelik'in kardeşi Hanifi Çelik ise ağabeyinin ameliyata girmeden önce kendisine, 'Çeteler sokakları ele geçirmeye çalışıyor' dediğini belirterek şunları söyledi: "İstiklal Caddesi kimi çıkar grupları ve çeteler tarafından paylaşılmış durumda. Ağabeyimin bulunduğu sokak da ele geçirilmek isteniyordu. Tehdit alıyordu. Sol görüşlü olması nedeniyle de hedefti."
'Işıklar Sönmesin'; 'Hoşçakal Yarın' ve 'İnat Hikâyeleri' filmlerinin yönetmeni olan Çelik, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 'Yeşilçam' adlı bir sinema ve 'Cadde-i Kebir' adlı bir restoran işletiyor.


    http://www.radikal.com.tr/8475458475450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.