Çete lideri hastaneyi böyle bastı

Çete lideri hastaneyi böyle bastı
Çete lideri hastaneyi böyle bastı
Hülya Avşar'ın evini kurşunlatan çete lideri Tezcan Altay, özel bir hastaneyi haraca bağlamak isteyince yakalandı.Ünlü eğlence mekanları ile Hülya Avşar'ın evini kurşunlattığı iddiasıyla tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan, 30 ayrı suçtan sabıkalı Tezcan Altay, bu kez yaş tahtaya bastı. İstanbul Bahçelievler ve Fatih'te şubeleri bulunan özel bir hastaneyi adamlarıyla basıp, haraç isteyen Altay 'güvenlik kameralarına' takılınca yakayı ele verdi.
Altay'a yönelik operasyon, geçtiğimiz hafta Osmaniye Valiliği'ne atanan, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a yazılan bir ihbar mektubuyla başlatıldı.Altay ve adamları 4 ay boyunca takip edildi. Altay ve adamlarının, özel hastanede 'Yeğenimin hastanede yüzünü yaktınız. Buranın raconunu ben keserim, siz benden para alamazsınız' gibi çeşitli bahanelerle hastane personelini darp ettiği güvenlik kameraları tarafından da tespit edildi.

HASTANEYİ BASTI
AKŞAM, Altay'ın hastane baskınının görüntülerine ele geçirdi. Olayın tanıklarından bir kadın polis ifadesine göre kameralara yansıyan olay şöyle gelişti: Hasta yakınları veznede ödeme yapmak için beklerden, Altay içeri girip bağırmaya başladı. İçeri giren çete üyelerinden Yavuz Civelek ve Altay hastalar da dahil etraftakilere saldırdı. Altay ve adamları bu görüntülerden sonra gözaltına alındı.

HAP BAĞIMLISI ÇIKTI
GözaltIna alındıktan sonra muayene edilen Altay'ın uyuşturucu bağımlısı olduğu tespit edildi. Hastanede çalışanlardan biri de Altay'ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu, yeşil reçeteyle satılan antidepresan ilaçlar kullandığını, ilaç bulamadığı zaman hastaneye geldiğini anlatarak, 'Kendisine bu ilacın uyuşturucu etkisi yaptığını ve alınmasının sakıncalı olduğunu söylüyorduk. İğne yapmak istemiyorduk ama korktuğumuz için yapıyorduk. Altay, bu ilacı almak için geldiğinde hiçbir şekilde para alamıyorduk. Korkuyorduk' dedi.(Akşam)