Çete liderine bahçıvan maaşı

Antalya polisinin çökerttiği 12 kişilik çetenin liderinin, Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde 10 yıldır bahçıvan kadrosunda görünen ve hiç işe gitmeden maaş aldığı belirlenen H.H.K. olduğu açıklandı.

ANTALYA - Antalya polisinin çökerttiği 12 kişilik çetenin liderinin, Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde 10 yıldır bahçıvan kadrosunda görünen ve hiç işe gitmeden maaş aldığı belirlenen H.H.K. olduğu açıklandı.
Polis, altı aydır sürdürdüğü çalışma sonucu, silahlı suç örgütü kurarak adam öldürme ve yaralama, ölümle tehdit, zorla işyeri ele geçirme, haraç isteme, kurşunlama olaylarına karıştığı saptanan 12 kişiyi yakaladı.
Önceki gece 21.00'de başlayan ve altı saat süren operasyon sonunda gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde, yedi tabanca, bir av tüfeği, bir pompalı tüfek ve 30 fişek ele geçirildi. Zanlıların daha önce de aynı suçlardan sabıkalı bulunduğu belirtildi. Çetenin lideri 40 yaşındaki H.H.K'nin de, Bayındırlık İl Müdürlüğü'nde 10 yıldır bahçıvan kadrosunda çalışıyor göründüğü ve hiç işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.
H.H.K.'nin işe gitmeden maaş aldığı, İl Müdürlüğü imza föyleri ve mesai saatinde bulunması gereken Bayındırlık İl Müdürlüğü yerine oto galerisi ve evinden çıkarken çekilen görüntülerle saptandı. İstanbul'da iki, Antalya'da bir faili meçhul cinayetin zanlısı olduğu açıklanan çete elemanlarının iki otomobil galerisi, Kaleiçi Barlar Sokağı'nda barları ve Çallı'da restoranları olduğu, bu işyerlerini silah zoruyla ele geçirdiği bildirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7590367590360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.