Çeteyi bir kadının mektubu çökertti

İznik ilçesinde bir kadının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektup üzerine harekete geçen Bursa polisi, 10 kişilik bir çeteyi çökertti.

BURSA - İznik ilçesinde bir kadının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektup üzerine harekete geçen Bursa polisi, 10 kişilik bir çeteyi çökertti. Ev ve işyerlerinde üç tabanca ile dört tüfek ele geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi. Mektubunda Başbakan'a "İznik ilçesini mafya yönetiyor. Devlet bunlarla mücadelede yetersiz mi kalıyor? Buna siz de mi dur demeyeceksiniz?" diyen kadınla görüşen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube ekipleri, 'Kerevit' operasyonunu başlattı.
Operasyon sonucu ele geçirilen zanlılar, İznik ve Orhangazi belediye başkanları ile çeşitli banka müdürlerini ölümle tehdit etmek, silahla adam öldürmek, adam yaralamak, ihalelere başkalarının katılmaması için tehditte bulunmak, icra için gelen avukat ve banka müdürünü alıkoymak, dayak atıp hakaret etmek ve tehdit etmek, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet suçlamalarıyla adliyeye sevk edildiği belirtildi.