Çetin Altan'a veda...

Çetin Altan'a veda...
Çetin Altan'a veda...
Dün hayatını kaybeden usta gazeteci ve yazar Çetin Altan, son yolculuğuna Teşvikiye Camii'nden uğurlandı. Cenaze edebiyat, medya ve siyaset dünyasını buluşturdu.

RADİKAL - Dün hayatını kaybeden Çetin Altan, son yolculuğuna uğurlandı. Çetin Altan'ın naaşı son veda için önce 19 yıl çalıştığı Milliyet gazetesine getirildi. Milliyet Gazetesi önündeki törende konuşan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, "Acımız çok büyük. Türk basınının büyük ustalarından birini kaybettik. Çetin Altan'ın en büyük özelliği filozof olmasıydı. Düşünce ve fikir ustasıydı" dedi. Törene Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, Çetin Altan'ın oğulları Ahmet Altan, Mehmet Altan, kızı Zeynep Bakan , torunu Sanem Altan ve Kerem Altan ile medya dünyasının önemli isimleri katılırken,  Zeynep Bakan'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Çetin Altan'ın cenazesi daha sonra Teşvikiye Camii'ne getirildi. Çocukları Mehmet, Ahmet ve Zeynep Altan ile torunlarının taziyeleri kabul ettiği cami avlusunda, Çetin Altan'ın dostları ve onu sevenler bir araya geldi. Yağan yağmura rağmen siyasetçiler, milletvekili ve sendikacılar, çok sayıda yazarve en çok da gazeteciler oradaydı. Cenazeye gelenler arasında Gürsel Tekin, Altan Öymen, Hasan Cemal, Fahri Aral, Coşkun Aral, Zeynep Miraç Özkartal, Sibel Oral, Bülent Eczacıbaşı, Mehmet Güreli, Nebil Özgentürk, Murat Belge, Neyyire Özkan, Deniz Alphan da vardı. Altan, dün sabah saat 11.05 itibarıyla zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve septik şok nedeniyle hayatını kaybetmişti.