Çetin Çapan: Biz CHP'ye gönül verdik, üyelikten çıkarılsak da partimizi yarı yolda bırakmayız

Çetin Çapan: Biz CHP'ye gönül verdik, üyelikten çıkarılsak da partimizi yarı yolda bırakmayız
Çetin Çapan: Biz CHP'ye gönül verdik, üyelikten çıkarılsak da partimizi yarı yolda bırakmayız
CHP'nin Esenyurt Belediye Başkan adayı olan Çetin Çapan ile ağabeyi Zeki Çapan'ın üyeliklerinin teknik hatadan dolayı düştüğü öğrenildi. CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Çetin Çapan "Biz CHP'ye gönül verdik, üyelikten çıkarılsak da partimizi yarı yolda bırakmayız" dedi.

RADİKAL- CHP 'nin Esenyurt Belediye Başkan adayı olan Çetin Çapan ile ağabeyi Zeki Çapan'ın  geçen hafta parti üyeliğinden çıkarıldığı ortaya çıkmıştı. Çapan'ın teknik hatadan dolayı üyeliğinin düştüğü öğrenildi.  CHP Genel Merkezi'yle görüştüğünü belirten Çapan, “Daha önceki açıklamalarımda da belirtmiştim. Biz partimize ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 'na gönül vermiş kişiyiz. Genel Merkez ve milletvekilleriyle görüşmelerim sonucunda üyelikten çıkarmanın teknik hata olduğunu öğrendim. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki ben ve ailem üyelikten de çıkarılsak da partimizden desteğimizi çekmeyiz. Kırgınlık olabilir ama asla partimizi yarı yolda bırakmayız” diye konuştu.

ÖN SEÇİME DESTEK

Pazar günü yapılacak olan milletvekili ön seçimde oy kullanamayacağını belirten Çetin Çapan, “Ben partime değer veriyorum. Her ne kadar oy kullanamasam da milletvekili ön seçime girecek arkadaşlarıma destek veriyorum. Sokak sokak gezip yeni üyeler kazandırmak için uğraşıyorum” diye konuştu.

CHP İLÇE BİNASINI ZİYARET ETTİ

Çapanş, dün sabah saatlerinde de CHP Esenyurt İlçe Binasına ziyarette bulundu. Çapan, İlçe Başkanı Ali Gökmen'le görüşerek, desteğinin sürdüğünü belirtti. Gökmen'de Çetin Çapan'a, üyelik çıkarmasıyla ilgili kendisinin de takipçi olduğunu söyledi.

CHP'den Çapan'a şok: Üyelikte çıkarılmış, kimsenin haberi yok