Çetin: Danıştay saldırısıyla ilgili

Dink ailesinin avukatlarından Fethiye Çetin, cinayetin Danıştay saldırısıyla bağlantılı olduğunu belirterek, "Savunmamız bu yönde olacak" dedi.

İSTANBUL - Dink ailesinin avukatlarından Fethiye Çetin, cinayetin Danıştay saldırısıyla bağlantılı olduğunu belirterek, "Savunmamız bu yönde olacak" dedi. Çetin Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı yaptı. "Bu davada sanık sıfatıyla yargı önüne getirilenler asla davanın asıl azmettiricileri değillerdir" diyen Çetin şöyle devam etti: "Bu dava hukuk devleti açısından çok önemli. Eşi Rakel Dink ve kardeşi Hosrof (Orhan) Dink katillerin en ağır cezayı alması yerine Türkiye'nin demokratikleşme sürecine daha önem veriyorlar. Asla intikam peşinde değiller."
Eylem görüntüsü incelenecek
Bu arada duruşmada mahkeme Bilgi Üniversitesi 'nde Ermeni konferansı olarak bilinen konferansta, Sabiha Gökçen'le ilgili haberden sonra AGOS gazetesi önünde ve Hrant Dink 'in duruşmaları sırasında Şişli Adliyesi önünde gösterilere ilişkin video kayıtlarını istedi. Mahkeme ayrıca Dink 'in 'Tehdit edildim' dediği İstanbul Vali Yardımcısı ile yaptığı görüşme sırasında yanlarında bulunan Emniyet görevlilerinin kimliklerini valilikten sordu. İsimleri öğrenildiği takdirde Erhan Tuncel'in bahsettiği sekiz istihbaratçının tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.