Çetin Emeç 23. ölüm yıldönümünde anıldı

Çetin Emeç 23. ölüm yıldönümünde anıldı
Çetin Emeç 23. ölüm yıldönümünde anıldı

23 yıl önce suikast sonucu hayatını kaybeden, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç dün mezarı başında törenle anıldı.
Zincirlikuyu’daki törene Çetin Emeç’in eşi Bilge Emeç, kızı Mehveş Emeç Birol, oğlu Mehmet Emeç, torunu Selin Birol, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ile çok sayıda gazeteci katıldı.
Törende konuşan Berberoğlu, Buraya gelirken hep aklımda o soru var. Gazetecilik bir soru sorma sanatıdır bilirsiniz, Çetin Bey niye aramızda değil, diye. Bulabildiğim tek cevap şu oluyor her defasında, çünkü Çetin Bey gazetesini sattıran bir yayıncıydı, bastığını okutan bir haberciydi ve şirketini çalışanına kazandıran bir yöneticiydi. Etrafınıza baktığınızda Çetin Bey gibilerin ne kadar azaldığını, Çetin Bey’e ihtiyaç duyan kuruluşların ne kadar azaldığını görüyorsunuz. İşte bence suçu buydu. İşte o yüzden biz burada her sene 7 Mart’ta toplanmalıyız. Çünkü bunun unutulmaması lazım” diye konuştu.

Öğrencilerden belgesel

Bu arada Yeditepe Üniversitesi Radyo-TV- Sinema bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan ve Çetin Emeç’in meslek yaşamıyla suikastın karanlıkta kalan noktalarını ele alan belgeselin ilk gösterimi de dün gerçekleştirildi.