Çetinkaya mağazasında 14 yıl sonra yine yangın

Çetinkaya mağazasında önceki gece çıkan yangında can pazarı yaşandı. İçeride mahsur kalan beş görevli, mağazanın duvarı kırılarak kurtarıldı.

MERSİN - Çetinkaya mağazasında önceki gece çıkan yangında can pazarı yaşandı. İçeride mahsur kalan beş görevli, mağazanın duvarı kırılarak kurtarıldı.
Turgutreis Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde bulunan dört katlı mağazanın kozmetik ve konfeksiyon bölümünde, önceki gece saat 23.50 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede diğer katlara sıçradı. Güvenlik görevlisi Ahmet Yaşar ile muhasebe çalışanları Ayşe Sunkaya, Rahime Tazegül, Rıfat Ünaldı ve Emre Özgün'ün yangın sırasında toplantı yaptıklarını öğrenen itfaiye ekipleri, merdivenle yukarı çıkıp dördüncü katın duvarını kırdı. Yarı baygın halde dışarı çıkarılan çalışanların ayılınca sinir krizi geçirdiği, sağlık durumlarının ise iyi olduğu açıklandı.
Patlama sesi
Mağazadaki yangının, kontrol altına alındıktan sonra yeniden alevlenerek mağazanın diğer bölümlerine de sıçraması sabotaj ihtimalini arttırdı. Yangın bir saat sonra kontrol altına alınabildi. Olay yerine gelen Mersin Valisi Atilla Osman Çelebioğlu, "Mağazada mahsur kalarak kurtarılan beş çalışan kozmetik bölümünde meydana gelen bir patma sesinin ardından yangının çıktığını ifade etti. Her türlü ihtimali değerlendiriyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7438537438530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.