Cevapsız çağrı yüzünden gelinini öldürdü

Cevapsız çağrı yüzünden gelinini öldürdü
Cevapsız çağrı yüzünden gelinini öldürdü

24?ündeki İlknur Ulusoy iki çocuk annesiydi (solda). Yunus Ulusoy, 1.5 yıldır gelinini suçluyordu (sağda).

Haber: MEHMET YİRUN / Arşivi

TEKİRDAĞ - Gelinin cep telefonuna gelen cevapsız çağrılara sinirlenen kayınpeder, genç kadını öldürdükten sonra intihar etti. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Çobançeşme Mahallesi’nde oturan Ulusoy ailesinin evinden önceki akşam iki cenaze birden çıktı. Ama kanlı gecenin fitili 1.5 yıl önce ateşlenmişti.
İddiaya göre Yunus Ulusoy, daha 1.5 yıl önce birlikte oturdukları gelini İlknur Ulusuy’un erkeklerle görüştüğü dedikoduları üzerine sinirlenmiş ve durumu oğlu Mehmet’e de söylemişti. Genç çift boşanmaya karar verdi. Ama dört yaşındaki kızları Safiye’nin ortada kalacağını söyleyen yakınları bastırınca vazgeçtiler. İlknur Ulusoy, sekiz ay önce bir çocuk daha doğurdu. Bebeğe Mehmet Yunus adını verdiler. 
Geçen hafta İlknur Ulusoy’un cep telefonuna cevapsız çağrı gelince, aile arasında kavga koptu. İddiaya göre üç gün önce bir cevapsız çağrı daha gelince kayınpeder Yunus Ulusoy gelinin cep telefonunu alıp bir kadına ait numarayı çevirdiğinde karşısına bir erkek çıktı. Önceki gece bir cevapsız çağrı daha geldiğinde olay tekrarlandı. Yunus Ulusoy, “Evli bir kadını aramaya utanmıyor musun” diye bağırdı, karşıdaki erkek küfür ederek kapattı’.
Evde büyük bir kavga kopunca kayınvalide Safiye, torunları Safiye ve Mehmet Yunus’u alıp parka gitti. Mehmet Ulusoy da sinirlenip dışarı çıktı. Evde yalnız kalan 48 yaşındaki Yunus Ulusoy pompalı tüfekle önce 24 yaşındaki gelini İlknur’u öldürdü. Ardından tüfeği başına dayayıp intihar etti. Babannesinin adını taşıyan küçük Safiye ile dedesinin ve babasının adını taşıyan Mehmet Yunus eve geldiklerinde anneleriyle dedelerinin kanlı cesetlerinu buldu.