Çevik kuvvete Çanakkale gazı!

Çevik kuvvete Çanakkale gazı!
Çevik kuvvete Çanakkale gazı!
Çevik Kuvvet Şube Müdürü'nün, İstanbul'da görev yapan çevik polise "Çanakkale destanından sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz" dediği bir mesaj gönderildiği iddia edildi
Haber: İPEK İZCİ - ipek.izci@radikal.com.tr / Arşivi

Çevik Kuvvet Şube Müdürü Fatih Sarıyıldız’ın, 13 Haziran günü saat 17.03’te İstanbul ’da görev yapan çevik polise “Çanakkale destanından sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz” dediği bir mesaj gönderildiği iddia edildi. “Çevik Kuvvetimizin kahraman evlatları!” şeklinde başlayan mesaj şöyle devam ediyor: “Çanakkale Destanı'ndan sonra 2. destanı sizler yazıyorsunuz. Molotofla kolu yanan kardeşimiz kolu sargılı göreve koşuyor... Düğününü yapan kardeşimiz ertesi gün çıkıp geliyor... Birçok yaralı kardeşimiz raporunu kullanmak istemiyor... 16 gündür çok az uyuduk. Çoğu zaman yemek yiyemedik. Hep birlikte zor şartlarda görev yapmaktayız. Kahramanlarla dolu şubede görev yapmaktan onur duyuyorum. Sizleri yetiştiren ana-babalarınızın ellerinden sizlerin alınlarından öpüyorum.”

‘PERSONELİMİZİN DİKKATİNE’

Saat 23.17’de iemcevikkvvt ismiyle gönderilen bir diğer mesajda ise “Personelimizin dikkatine; bu süreçte gösterici vatandaşların iyi niyet yaklaşıp personelimizle diyaloga geçerek konu ile ilgili olan duygu, düşünce ve izlenimleri gizlice ses ve görüntü olarak kayıt yaptığı ve yayınladığı tespit edilmiştir. Bundan dolayı hiçbir personelimizin sivil olan hiç kimseyle iyi niyetli olduğunu gösterse bile diyaloga geçmemesi gerekmektedir” deniyor.

POLİS MEMURU: 2. ÇANAKKALE DİYEREK GAZ VERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Mesajı bize ulaştıran çevik polis A., “2. Çanakkale diyerek gaz verilmeye çalışılıyor. Aynı zamanda personel çok yorgun ve şubeye karşı sinirli. Biliyorsunuz, kumanyalar kötü, park köşelerinde, kalkan üstlerinde uyuyor arkadaşlar. Bu siniri yatıştırmak ve gaz vermek için atılmış bir mesaj” dedikten sonra ekliyor:

“Mesajda molotof yiyen arkadaş göreve koştu geldi. Evlenen arkadaşlar hemen geldi deniyor. Oysa tam tersi. Kimse rapor almasın diye baskı yapılıyor. Düğün izni 7 gündür ama 2 günde yap gel deniyor. Arkadaşlar istedikleri için değil ona mecbur bırakıldıkları için geliyorlar göreve.”


  http://www.radikal.com.tr/1137517113751718

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hatta Meclis Soruşturması - tangopower

  ve hatta belli ki bunu yaparken devletin imkanlarını kullanmış. bütün polislere aynı anda sms iletebilmek için. buna kim ve hangi sebeple izin vermiştir ??? bu bir Meclis Soruşturması halinde araştırılmalıdır. böyle şey olmaz! yunanistanla savaşa mı gidiyosun bre densiz ??

  Çanakkale Destanı - emrecangungormez

  Soru sormayan vatandaş,uykusuzluktan,yorgunluktan sağlıklı düşünemeyecek polis(kolluk kuvveti)totaliter bir iktidarın güzel bir isteğidir.İnanıyorum ki,olaylarda yer alan polis kardeşlerimiz bu mesaja gülüp geçmişlerdir,çünkü demişlerdir ki Çanakkale Destanı 'Yabancılara' karşı yazılmıştır,kendi vatandaşlarına karşı değil;ve bilirler ki çevik kuvvet şube müdürü muhtemelen her akşam rahat ve sıcak yatağına gidip uyurken, meydanlardaki banklarda uyumak zorunda kalan genç polislerin sırtına basarak iktidarın gözüne hoş görünerek daha da yükselmektedir.

  Suç Duyurusu... Suç Duyurusu... - tangopower

  Çevik kuvvet şube müdürü Fatih Sarıyıldız hakkında suç duyusunda bulunulmalıdır. Anayasa İhlali. Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevketme fiilinden. Buradan CHP vb. partilere sesleniyorum. Bunun şakası yok. Böyle şey olmaz!!

  Peki Onlar Kim? - yasakilac

  Polis şefi kendi düşüncelerini pervasızca ortaya saçmış. Peki aklımıza şu sorular gelmedi mi? 1- Siz Çanakkale savaşında Osmanlı Devleti'ni temsil ediyorsanız karşınızdakiler de Anzak askeri mi? 2- Polisler gösterilere hukuk ilkelerine bağlılıkla değil de düşmanı yurtttan atma bilinciyle mi yaklaşıyor? Evet bu soruların cevaplanması bizim için çok önemli. Siz oysanız biz kimiz?

  valla helal olsun - kullaniciadlikisi

  ben millet oksjinesiz kalmasın avmlerde köle olmasın diye eylem yaptım. ha polis sermayenin askeriyse yukardaki mesaj dosdoğru, garip bir şey yok. ama halk, millet falan diyor onlar kim onu anlamadım. benden bahsetmediği açık.

  ondan geldiniz yine ona döneceksiniz ! - tangopower

  halkını seven polislere sesleniyorum. birleşin, bir güç olun. sendikamı mı olur ne olur bilmiyorum. aranızdan, kendi makam mevki planları için sizi halkın önüne sürenleri ayıklayın. unutmayın halk bu direnişi sizin için de yaptı!! bu şaka değil. sizleri yerlerde perişan halde yatıranlar utansın. benim polisime, halkın polisine bunu yapamazsın! siz, polisler de artık uyanın ve kime hizmet ettiğinizi görün. yarın sıkıştığınızda sizi o gaz sıktığınız halk kurtaracak. çünkü ondan geldiniz yine ona döneceksiniz ! nokta ! -nokta-

  Yargılam - vancetti

  Yargılanması gereken o saçmalayan polis şefi değil. Çünkü hepimizin saçmala özgürlüğü var. Esas yargılanması gereken, bunları üretip oralara yerleştiren sistemdir. 12 Eylül işkencecilerini ve 17 bin faili meçhulü, Roboski'yi unutmayalım.Kızmayalım acıyalım bunlara, çünkü bunlar vatanı bizden daha çok sever.