Çevik kuvvetten tepki çeken hareket

Çevik kuvvetten tepki çeken hareket
Çevik kuvvetten tepki çeken hareket
Antalya'da YÖK'ü protesto için basın açıklaması yapan öğrencilerden 9'u gözaltına alındı. Çevik kuvvet polisinin gözaltına aldığı bir kız öğrenciyi saçından çekerek götürmesi tepkilere neden oldu.

RADİKAL - Antalya'da Akdeniz Üniversitesi'nde YÖK'ün kuruluş yıldönümünü protesto eden öğrencilerden 9'u gözaltına alındı. Çevik kuvvet polisinin gözaltına aldığı bir kız öğrenciyi saçlarından tutarak götürmesi ise tepkilere neden oldu.

Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi Merkezi Yemekhane önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik öğrenci grubu, YÖK'ün kuruluş yıldönümünü için rektörlük önüne kadar yürümek istedi. Sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen grubun önü polis tarafından kesildi. Öğrenciler rektörlük önüne gitme konusunda direnince polisle aralarında arbede yaşandı. Olayların büyümesi üzerine bu kez devreye TOMA girdi. TOMA'nın müdahalesi sonrasında 9 öğrenci polis tarafından gözaltına alındı. 

Bu sırada polisten kaçmak isteyen bir kız öğrenci önüne süs havuzu çıkınca yürüyerek içine girdi. Bu sırada öğrenciyi yakalan bir polisin, kız öğrenciyi saçlarından çekerek götürmesi tepkilere neden oldu. 
DHA