Çevre Bakanı: Gezi Parkı'nda halk ne derse o olacak

Çevre Bakanı: Gezi Parkı'nda halk ne derse o olacak
Çevre Bakanı: Gezi Parkı'nda halk ne derse o olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, baretiyle CSO inşaaatındaki incelemeleri sırasında Gezi Parkı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gezi Parkı'yla ilgili kafa karıştıran mahkeme kararlarının ardından Bakan Bayraktar, "Gezi Parkı'nda mahkemeyi kazansak bile, referandum yapacağız. Halk ne derse o" dedi.

ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gezi Parkı’nda yürütmeyi durdurma kararı alınması ile ilgili, “Biz Gezi Parkı’nda inşaat yapacağız demedik ki hiçbir zaman . ‘Gezi Parkı’nda düzenleme yapacağız’ dedik. Gezi Parkı’nda mahkemeyi kazansak bile referandum yapacağız, halk ne derse o. ‘Mahkemeyi kazandık, yaparız ederiz’, bizde öyle bir şey yok” dedi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu binasının inşaatını gezen Bayraktar, “ Mahkeme yürütmenin durdurulmasını oybirliği ile kaldırdı ama bunlar önemli değil. Mühim olan doğru neyse biz onu yaparız, halkın menfaati neyse onu yaparız” sözleriyle plebisit yapılacağını hatırlattı.

KARŞI ÇIKMA ORANINA BAKILIR

“Bir işe karşı çıkılıyor diye o işi yapmamak olmaz” diyen Bayraktar, “Karşı çıkma oranı eğer yüzde 10-15 olsa bakılır ama doğru değilse illa karşı çıkıldı diye yapılmayacak değil. Çevrecilik diye ortaya çıkanlar iktidarımızın 10 yılda çevre için yaptıklarına baksınlar” dedi.

Gezi Parkı'na çivi bile çakılamaz

2014'TE KONSER SALONU HAZIR

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu binasının inşaatında hazır bulunan proje mimarı Semra- Özcan Uygur çifti konser salonu projesini 1992 yılında tasarlamıştı. Ulusal Mimarlık Projesi yarışmasında 55 projeden birinci seçilen proje, 22 yıl sonra tamamlanmış olacak. 1995’te Süleyman Demirel tarafından temeli atılan konser salonunun inşaatı 2005 yılında başlatıldı. 2014 yılında tamamlanması planlanan CSO Konser Salonu 2.005 kişi kapasiteli yumurta formunda büyük salon ve 518 kişilik küre formunda küçük salondan oluşuyor. Projenin mimarı Semra Uygur, “Çok kısa zaman sonra açılacak olması mutluluk verici bir duygu. Daha önce açılmış olmasını tercih ederdik” dedi. 7 bin 747 metrekarelik alana inşaa edilen CSO Konser Salonu ile ilgili Bayraktar, Ankara’nın marka değerini artıracağını ifade ederek önümüzdeki sene inşaatı bitireceklerini açıkladı.

KKTC'YE PETROLÜ TEMİZLEMEK İÇİN YARDIMN EDİYORUZ

KKTC’nin İskele ilçesinin Kalecik beldesinde Aksa Elektrik’e ait gemiden santrale petrol boşaltımı sırasında denize 100 ton ağırlığında fuel oil sızıntısının yaşanmasının ardından çalışmalara başlattıklarını aktaran Bakan Bayraktar, “Bakanlık olarak anında müdahale ettik. Yayılmasını engelledik. Etrafını dubalarla sardık. Kıbrıs’taki hükümete ciddi yardım yapıyoruz. Tamamen temizlenmesi için de gerekli yardımı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

RADİKAL