Çevre raporu

Ege Canlı Hayvan Su Ürünleri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Avrupa'da lüks restoranlarda Türk levrek ve çipurasının...

AVRUPA TÜRK BALIĞI SEVİYOR: Ege Canlı Hayvan Su Ürünleri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Avrupa'da lüks restoranlarda Türk levrek ve çipurasının tercih edildiğini söyledi. Kızıltan'ın verdiği bilgiye göre Türkiye 2006 yılında balık ihracatını yüzde 13 artırdı ve 463 milyon 572 bin dolarlık su ürünü ihracatı yaptı. Üretimde çipura ve levrek ağırlıktaydı. (aa)

'ORMANA ÇÖP ATILDIĞINI GÖRÜRSENİZ...': Ormanların çöplük gibi kullanılmasına tepki gösteren İzmir Orman Bölge Müdürlüğü böyle davranan kişilerin 'Alo 177 Orman' ihbar hattına iletilmesini istedi. Ormana çöp atanlara altı aydan 1 yıla kadar hapis ve ağır para cezası uygulanıyor. (dha)

'KUŞLARI KÜSTÜRDÜK': Konya'nın Karapınar ilçesindeki Meke Gölü'nde su seviyesi 12 metreden bir metreye düştü. Binlerce kuşa ev sahipliği yapan göl bataklığa dönünce kuşlar da artık uğramaz oldu. Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, "Kuşları da küstürdük" dedi. (aa)

BODRUM'DA İSYAN VAR: Muğla'nın Bodrum ilçesinde 90 hektarlık ormanlık alanda maden arama ruhsatı alan firmanın çam ağaçlarını kesmeye başladığı duyulunca, Çamlık köylüleri isyan bayrağını açtı. Köylüler pankartlar ve arı kovanlarıyla eylem yaparken bazı anneler çocuklarıyla
birlikte kendilerini çamlara zincirledi. (dha)