Çevre raporu

Bu mevsimde Afrika'ya inmesi beklenen yırtıcı kuşlar, Çukurova'da takıldı kaldı. Orman Mühendisleri Odası yetkilileri mesken tuttukları Çukurova'da avcılara hedef olan ve...

ÇUKUROVA YIRTICILARI: Bu mevsimde Afrika'ya inmesi beklenen yırtıcı kuşlar, Çukurova'da takıldı kaldı. Orman Mühendisleri Odası yetkilileri mesken tuttukları Çukurova'da avcılara hedef olan ve tarlalara atılan kimyasal gübrelar yüzünden zehirlenen yırtıcıların korunması için bir rehabilitasyon merkezi açılmasını istedi.
MANAVGAT'TA 'DERİN' SUSUZLUK: Manavgat Irmağı'nı besleyen kaynakların debisi yüzde 50 azaldı. Bu kaynakların arasında dünyanın en büyük yeraltı nehirlerinden Dumanlı da var. Manavgat DSİ Şube Müdürü Erol Tekin azalmaya rağmen Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin geçen üç-dört yıla oranla değişmediğini söyledi.
TİLKİ KATLİAMI FATURASI: Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde şüphe üzerine daranan otomobilde siyanürle öldürülmüş 27 tilki çıktı. Adem G. ile Mehmet B. gözaltına alındı. Pancar işçisi Adem G., kürkleri Kahramanmaraş'ta tanesi 5 ile 10 YTL'den sattığını söyledi.