Çevre raporu

Dünyada 100'ü aşkın kentte 'güneş kent' projeleri üzerinde çalışıldığını, ODTÜ'nün de bu konuda çalıştığını belirten Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Çetin Göksu...

GÜNEŞ KENTLE İLGİLENEN YOK!: Dünyada 100'ü aşkın kentte 'güneş kent' projeleri üzerinde çalışıldığını, ODTÜ'nün de bu konuda çalıştığını belirten Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Çetin Göksu, Türkiye'de destek bulamamaktan dertli. 'Güneş kent'ler güneş, rüzgâr gibi enerji kaynaklarından beslenen ve toplu taşımaya önem veren kentler. Doç. Dr. Göksu, bu konuda TOKİ'ye de destek verebileceklerini vurguladı. (aa)

KAMPLUMBAĞA EVLAT EDİNİN: Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın kampanyasına katılanlar 'wwf.org. tr'den 10 YTL karşılığında denizkaplumbağası evlat edinebiliyor. Gelir yavrunun yumurtadan çıkıp denize ulaşana kadar geçen sürede korunması için kullanılıyor. (aa)

KAÇAK KUYULARA SAVAŞ AÇILDI: İstanbul'da kaçak olarak açılan su kuyuları kapatılıyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Gıda ve Çevre Koruma Şube Müdürü İrfan Yılmaz, İSKİ verilerine göre il genelinde 164 izin belgeli, 153 de kaçak su kuyusu bulunduğunu söyledi. (aa)