Çevre raporu

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde belediyenin hafriyat alanına izinsiz olarak bırakılmak istenen 35 varil ve iki plastik bidondaki sıvı madde, Çevre ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekiplerince engellendi.

KAR TOROSLARI KURTARDI: Adana'da kuraklık nedeniyle sararmaya başlayan ormanlar, karla eski yeşil görünümüne büründü. Orman Bölge Müdürü Seyfettin Yılmaz, "800 rakıma kadar olan yerlerde yağmur, daha yüksek yerlerdeki kar yağışı yüzümüzü güldürdü. Yağışlar 5 milyar sedir tohumunun çimlenmesini, 3.2 milyon karaçam, kızılçam fidanının kurumamasını sağladı" dedi. (aa)
'BAFA KİR KISKACINDA': 'Doğal Tabiat Parkı' Bafa Gölü, zeytinyağı fabrikası ve balık üretim tesisi kıskacında. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği uyardı: "Bafa kasabasındaki zeytinyağı işletmelerinin atık karasuyu, arıtılmadan derelere, oradan göle gidiyor." (dha)
AKYAZI'DA ATIK VARİL: Sakarya'nın Akyazı ilçesinde belediyenin hafriyat alanına izinsiz olarak bırakılmak istenen 35 varil ve iki plastik bidondaki sıvı madde, Çevre ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekiplerince engellendi. Variller incelenmek üzere İzmit Atık ve Atıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş.'ye gönderildi.
EVDE KARTAL BAKIMI: Aksaray Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün sabah yaralı halde buldukları kartalı sahiplendi. Veterinere götürülen ve boynundan saçmayla vurulduğu anlaşılan kartalın tedavisine başlandı. Polis memuru Lütfi Serin, 10 gün kartala evinde bakacağını söyledi. Serin, kartala her gün pansuman yaptıracak. Tedavinin ardından kartal doğaya bırakılacak.