Çevre raporu

İzmirli Kadriye Tahsin sokakta besleyip kısırlaştırılmaları için Bornova Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bıraktığı kedilerin yerine başka kedilerin verildiğini iddia etti!

O DA KEDİ BU DA KEDİ: İzmirli Kadriye Tahsin sokakta besleyip kısırlaştırılmaları için Bornova Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bıraktığı kedilerin yerine başka kedilerin verildiğini iddia etti! Müdür Muzaffer Tetik'se "Bunlar kendisinin gönderdiği kediler. Çünkü elimizde başka kısırlaştırdığımız kedi yok. Üstelik onlar da sokak kedisi onlara da bakabilir" diyor. (dha)
MÜHRE ÖRDEKLER KURTARILDI: Çanakkale'nin Biga ilçesindeki denetimlerde 21 mühre ördek kurtarıldı. Avcılarca kanatları yolunup 'canlı yem' olarak kullanılan ördeklere 'mühre' deniliyor. Ördekler kanatları uzayana kadar bakım altına alındı. Ekipler sabaha kadar pusuda avcıları beklediyse de gelen giden olmadı. Avcılar yakalansaydı, ördek başına 2 bin 193 YTL para cezası kesilecekti. (dha)
KURT VADİDEN ÇIKARSA!: Yozgat'ın Çekerek ilçesinde şehre inen kurt, caddede otomobil altında kalıp öldü. (aa)
BODRUM'DA KEDİ KÖPEK KATLİAMI: Bodrum'un Bitez beldesinde altı köpekle dört kedi zehirlenerek öldü. Veterinerler hayvanların tarım ilacından zehirlenmiş olabileceğini söylerken, vatandaşlar başka zehirlenme olmaması için çevredeki sahipsiz hayvanlara yoğurt yedirdi. (dha)