Çevre raporu

Muğla'nın Yatağan ilçesinde düzenlenen 'Küresel ısınma ve tehlikeleri' paneline sadece üç kişi gelince panelistler ve Duvar Sahnesi Tiyatro Grubu üyeleri, seslerini kahvehaneler ve sokaklarda davul çalarak duyurmaya çalıştı.

ÇEVRE DAVUL ÇALDI!: Muğla'nın Yatağan ilçesinde düzenlenen 'Küresel ısınma ve tehlikeleri' paneline sadece üç kişi gelince panelistler ve Duvar Sahnesi Tiyatro Grubu üyeleri, seslerini kahvehaneler ve sokaklarda davul çalarak duyurmaya çalıştı. Çevreciler küresel ısınmaya karşı duyarlı olmaya çağıran broşürler dağıtırken, çeşitli üniversitelerden profesörlerin konuştuğu panelin izleyici sayısı ancak 20'ye çıkarılabildi. (dha)
BUĞDAYLARIN BOYU KISA KALDI: Kurak kış, Aydın'ın Söke Ovası'nda, yaklaşık 50 bin dönüm arazide ekili buğdayı kısa bıraktı. Söke Ziraat Odası Meclis Üyesi Aşkın Can, Konya ve Çukurova'dan sonra en fazla buğdayın yetiştirildiği Söke'de buğdayın boyunun, normalde martta diz hizasına ulaşması gerektiğini, ancak uzayamadığını söyledi, Birkaç gün içinde yağmur yağmazsa bölgede yüzde 10-15 rekolte kaybı bekleniyor. (aa)
HATAY'DA ARILAR HASTALANDI: Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ekinci, bilinmeyen bir hastalığın etkisiyle bölgedeki üreticiler elindeki 28 bin kovan arının telef olduğunu söyledi. Hastalığı Hacettepe Üniversitesi Mikrobiyoloji Bilim Dalı araştırıyor. (aa)