Çevre raporu

Erzurum'a 52 kilometre uzaklıkta olan Tortum ile Uzundere ilçeleri arasındaki vadinin saklı güzellikleri AB destekli 'Erzurum, Tortum Şelalesi koridorunun tanıtımı' projesiyle gün ışığına çıkıyor.

TORTUM'DA GÖKKUŞAĞI: Erzurum'a 52 kilometre uzaklıkta olan Tortum ile Uzundere ilçeleri arasındaki vadinin saklı güzellikleri AB destekli 'Erzurum, Tortum Şelalesi koridorunun tanıtımı' projesiyle gün ışığına çıkıyor. Erzurum'a oranla ılıman bir iklime sahip bulunan Tortum ile Uzundere ilçelerinde 634 bitki türü var. Kemerli Dağı'nda meydana gelen heyelan sonrası oluşan Tortum Gölü'nün devamında sadece haziran ve temmuzda akan Tortum Şelalesi bulunuyor. Tortum Gölü'nden gelen su, gökkuşağıyla süslü şelaleden düşüp Çoruh Nehri'ne yol alırken, vadi turistlerini bekliyor.
ARI SOKMA MEVSİMİ!: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü, baharın gelmesiyle arıların da hareketlendiğini, belirterek, "Özellikle alerjisi olanlar, arı sokmasına dikkat etsin" dedi.