Çevre raporu

Yatağan termik santralının üçüncü ünitesinde bulunan baca gazı arıtma tesisi üç gün önce devre dışı kalırken, bu ünite çalışmaya devam ediyor.

YATAĞAN DUMANA DEVAM: Yatağan termik santralının üçüncü ünitesinde bulunan baca gazı arıtma tesisi üç gün önce devre dışı kalırken, bu ünite çalışmaya devam ediyor. Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş (YEAŞ) Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu, "Bakıma alınan baca gazı arıtma tesisi en geç 15 gün içinde devreye alınacak" dedi. Santralın üçüncü ünitesi bünyesinde bulunan baca gazı arıtma tesisi daha önce de kurulduktan kısa bir süre sonra devre dışı kalmıştı. Muğla Valiliği kararına göre, havadaki kükürtdioksit oranının sınır değer olarak kabul edilen 400 mikrogram/metreküpe yaklaştığı tespit edildiğinde santralın faaliyeti yavaşlatılıyor. (aa)

LODOS ASIRLIK AĞAÇLARI YIKTI: Bolu'da iki gündür etkili olan lodos nedeniyle çok sayıda binanın çatısı uçarken elektrik telleri koptu. Etkili
olan lodos, doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'nda bulunan birçok asırlık çam ağacını kırdı ve kökünden söktü. (aa)