Çevre raporu

Karabatak işkencecilerine soruşturma açıldı. Samsun Sevgi Gölü'nde yaşayan karabatak, geçtiğimiz günlerde belediye görevlileri tarafından 'göldeki balıkları yeme' suçundan yakalanmıştı.

KARABATAĞA İŞKENCE CEZASIZ KALMAYACAK: Karabatak işkencecilerine soruşturma açıldı. Samsun Sevgi Gölü'nde yaşayan karabatak, geçtiğimiz günlerde belediye görevlileri tarafından 'göldeki balıkları yeme' suçundan yakalanmıştı. Görevliler boynuna ip geçirdikleri karabatağı havaya kaldırıp 'cezalandırmıştı'. Yarım saat işkence gören karabatak sonra suya bırakılmıştı. Olayın basına yansıması üzerine iki görevli için idari soruşturma başlatılırken, Çevre Müdürlüğü de olayı Hayvanları Koruma Kurulu'na götürecek. (dha)
KUŞADASI'NA PİKNİKSİZ ORMAN: Geçen yıl Selçuk'tan Kuşadası'na kadar uzanan hatta art arda çıkan yangınlarda yanan ormanlara ağaç dikimine başlandı. Ormanları devletin değil halkın daha iyi koruyacağını savunan Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, yanan alanın büyük bölümünün Kuşadası Kent Ormanı olması için proje hazırlandığını anlattı: "Ormanda yürüyüş yolları, göletler olacak. Pikniğe izin verilmeyecek. Kuşadası'nın çarpık yapılaşmasından bunalan konuklarımız burada stres atacak." (aa)