Çevre raporu

Çevre Bakanı Osman Pepe, Oflularla Rizeliler arasında çekişme konusu olan çöplük için Alman Yeşiller Partisi Başkanı Claudia Roth'un bile devreye girdiğini anlattı.

PEPE VE ROTH ÇÖPLÜK SAVAŞLARI: Çevre Bakanı Osman Pepe, Oflularla Rizeliler arasında çekişme konusu olan çöplük için Alman Yeşiller Partisi Başkanı Claudia Roth'un bile devreye girdiğini anlattı. Buna göre Trabzon'la Rize'nin çöp sorununu çözmek için Of ilçesinin Çamburnu mevkisine çöplük yapılmasına karar verilince, Çamburnu ayaklandı, araya Roth'u soktu. Roth, Erdoğan'a yazdı, Erdoğan Pepe'ye sordu. Pepe de 'koku arıtma istasyonu olacağını, bir damla çöp suyunun bile şehre damlamayacağı'nı garanti etti. Ve nihayet tesis hayata geçti. (Radikal)

KIZIŞAN İNEK SMS ATACAK: Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi, ineklerin kalçasına çip yerleştirmeye başladı. İneğin kızgınlık döneminde yanıp sönen çipten, çiftçinin cebine SMS de gidiyor! Fransa'dan ithal pilli çipin inek başına maliyeti 20-25 YTL. (dha)

POLONEZKÖY'E 14 GEYİK: Belgrad Ormanı'nda yaşayan ve sayıları 150'yi aşan geyiklerden 14'ü Polonezköy Tabiat Parkı'na bırakıldı. Geyiklerin yeni yaşam alanı için parkın etrafı çevrildi. Böylece İstanbullular için de yeni bir gezi ortamı sağlanmış oldu. (Radikal)