Çevre raporu

Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı'na, 'doğal güzelliği bozacak bir köprü' yerine 'çevreci sal' yapılması önerildi.

DALYAN'A ÇEVRECİ SAL: Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı'na, 'doğal güzelliği bozacak bir köprü' yerine 'çevreci sal' yapılması önerildi. Kardak Turizm'in hazırladığı projeye göre bir otobüs veya iki otomobili taşıyacak büyüklükteki sal, güneş enerjisiyle çalışacak ve Marmaris-Dalaman Havalimanı arasındaki 1.5 saatlik mesafeyi 45 dakikaya indirecek. Sal 400 bin YTL'ye mal olacak. Özel Çevre Koruma Kurulu yetkilileri, "Proje iyi tasarlanmış. Kanaldaki doğal dengeyi bozmayacak şekilde geliştirilmiş. Ayrıca kanal trafiğinde de sorun yaratmayacak" dedi. (dha)
SEZON BİTTİ, ULUDAĞ'A KAR YAĞDI: Uludağ'da kar kalınlığı 93 santimetreye ulaştı, ama sezon bitti! sezon başı ve şubat tatilinde karsızlık sıkıntısı çeken Uludağ'da 16 otelin tümü sezon bittiği için kapandı, sadece Ağaoğlu kayak tesisleri baharda kayak yapmak isteyenler için açık tutuluyor. (aa)
RİZELİ BALIKÇILAR ÖFKELİ: Karadeniz Sahil Yolu inşaatı nedeniyle barınaklarının yıkıldığını ve altyapı sorunları yaşadıklarını söyleyen Rizeli balıkçılar eylem yaptı. (aa)