Çevre raporu

Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kara, Türkiye'de son üç yılda 370 bin hektar alanın (3 bin 700 kilometrekare-İstanbul ilinin yüzölçümü 5 bin 500 metrekare) ağaçlandırıldığını açıkladı.

ÜÇ YILDA BİR İSTANBUL'A YAKIN ORMAN: Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kara, Türkiye'de son üç yılda 370 bin hektar alanın (3 bin 700 kilometrekare-İstanbul ilinin yüzölçümü 5 bin 500 metrekare) ağaçlandırıldığını açıkladı. Ormanların yarısının 'bozuk statüde' olduğunu ve iyileştirilmesi için çalıştıklarını belirten Kara, "Toplumsal destek de var" dedi.
ÇÖPLÜKTE HARMANDALI!: İzmir'in Çiğli ilçesine bağlı Harmandalı beldesinde yaşayanlar, yöredeki çöplüğün kaldırılması için belediye önünde eylem yaptı. Harmandalı Yerel Sorunları Çözme Komitesi dertli: "Okula giden çocuklar yollara sıvanan atık suların mikrobunu sınıfa taşıyıp hasta oluyor. Balkona çıkamıyoruz. Radyasyonlu tıbbi atık suları yer altı ve yer üstü sularını, havayı kirletiyor." (aa)
VAN GÖLÜ CANLI YAYINI: Yüzüncü Yıl Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi tarafından başlatılan proje kapsamında, Van Gölü kirliliğinin ölçümü yapılarak, kent merkezinde kurulacak ışıklı panoyla vatandaşa duyurulacak.